TVN24 | Polska

Zderzenie tira z busem. Policja: są poszkodowani, kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Wypadek w Zofiówce. Są poszkodowani, kierowca tira odjechał
Wypadek w Zofiówce. Są poszkodowani, kierowca tira odjechałTVN24
wideo 2/7
TVN24 Wypadek w Zofiówce. Są poszkodowani, kierowca tira odjechał

Wypadek na drodze krajowej nr 82 w Zofiówce na Lubelszczyźnie. Jak informuje policja, po zderzeniu tira z busem osiem osób zostało przewiezionych do szpitali. Kierowca samochodu ciężarowego nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia, jest teraz poszukiwany. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez niemal cztery godziny.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 6.40 na 19. kilometrze drogi krajowej nr 82 w Zofiówce. Bus osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Wypadek w Zofiówce. Są poszkodowani, kierowca tira uciekłTVN24

Policja: osiem osób trafiło do szpitali, kierowca tira odjechał z miejsca zdarzenia

Jak przekazała Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący tirem jechał od strony Lublina w kierunku Łęcznej i zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadącego z naprzeciwka busa. - W wyniki tego zderzenia bus wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Busem podróżowało 13 osób. Osiem osób zostało przewiezionych do szpitali. Mają głównie urazy rąk i nóg - powiedziała Krasna. I dodała: - Kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia. Obecnie trwają jego poszukiwania.

Funkcjonariusze zabezpieczają nagrania z kamer na trasie Lublin - Łęczna, by zidentyfikować kierowcę ciężarówki. Kierowca busa był trzeźwy

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na miejscu wypadku pracowały służby medyczne, straż pożarna i policja. Droga Lublin - Łęczna była zablokowana przez ponad cztery godziny.

Po zderzeniu bus wjechał do rowu i przewrócił sięTVN24

Autor:tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości