Zobacz, jak Maleszka zdradził kolegów

Aktualizacja:
 
"Trzech kumpli" w tvn24.pl\TVN"Trzech kumpli" w tvn24.pl

"Trzech kumpli" - dramatyczna historia przyjaźni, tragicznej śmierci i zdrady - w tvn24.pl. Przedstawiamy fragmenty filmu o losach tytułowych trzech przyjaciół: zamordowanego przez bezpiekę Stanisława Pyjasa, esbeckiego konfidenta Lesława Maleszki i publicysty Bronisława Wildsteina. Cały film zostanie powtórzony w TVN24 w niedzielę 6 lipca o godz. 12:00.

Wildstein, Maleszka i Pyjas zaprzyjaźnili się w latach 70. Razem studiowali, razem waletowali w akademikach, razem się bawili, razem działali w opozycji. Ale losy każdego z nich potoczyły się zupełnie inaczej. Jeden został zamordowany, drugi okazał się zdrajcą, a trzeci od lat domaga się prawdy

CZYTAJ WIĘCEJ O FILMIE

Autorki filmu (Ewa Stankiewicz i Anna Ferens) rozmawiały z głównymi bohaterami tej historii - Maleszką i Wildsteinem - oraz świadkami. Dotarły do byłych esbeków, lekarza, który przeprowadził sekcję zwłok Pyjasa, prokuratorów. Opowiadają historię przyjaźni, zdrady i życia z tym piętnem.

CZĘŚĆ PIERWSZA - fragmenty

"Trzech kumpli" fragment do konkursu
"Trzech kumpli" fragment do konkursutvn
"Trzech kumpli"
"Trzech kumpli"

Pytany, dlaczego donosił na przyjaciół, Maleszka mówi: To doskonałe pytanie. Nic więcej, mimo nalegań dziennikarek, powiedzieć nie chce. Według esbeków był świetnym agentem, wartym kilku innych. Prawda o Maleszce wyszła na jaw w 2001 roku. (CZYTAJ WIĘCEJ)

CZĘŚĆ DRUGA - fragmenty

"Trzech kumpli" fragment nr 3.
"Trzech kumpli" fragment nr 3.tvn
"Trzech kumpli"
"Trzech kumpli"fragment nr 4.

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: "Trzech kumpli" w tvn24.pl\TVN

Pozostałe wiadomości