Zmiany w ministerstwie zdrowia. Premier przyjęła dymisje dwóch wiceministrów

Polska

tvn24Dymisja Jarosława Pinkasa i Piotra Warczyńskiego

Premier Beata Szydło przyjęła dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Jarosława Pinkasa i Piotra Warczyńskiego - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu powiedział, że od 1 lutego wiceministrem zostanie posłanka PiS Józefa Szczurek-Żelazko, wieloletnia dyrektor szpitala w Brzesku.

- Na pewno będzie osobą, która będzie mogła zaangażować się w te reformy, które planujemy w najbliższym czasie - powiedział na antenie TVN24 Rafał Bochenek.

Jak dodał, Warczyński zrezygnował z funkcji "z powodów osobistych", zaś Pinkas "zostanie oddelegowany do innych zadań".

Likwidacja NFZ

Pytany, czy dymisja wiceministrów nie wpłynie na stan reformy dotyczącej likwidacji NFZ, rzecznik rządu odpowiedział, że absolutnie nie. - Wszystko odbywa się zgodnie z planem, jest szczegółowy harmonogram przyjęcia poszczególnych ustaw i wdrażania ich w życie - tłumaczył.

Jego zdaniem obecność nowej wiceminister pozytywnie wpłynie na kształt tej reformy.

- Tak jak planowaliśmy, w 2018 roku NFZ przestanie istnieć. Są przygotowywane kolejne ustawy, są one stopniowo wdrażane - dodał.

Podkreślił, że wszelkie wprowadzane reformy mają służyć przede wszystkim pacjentom. - Usprawnieniu ich obsługi, skróceniu kolejek do lekarzy - zaznaczył.

Autor: kb/kib / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24