Zmarła Krystyna "Gayga" Stolarska

 
Kadr z wideoklipu piosenki Dziennik z podróży/ Voobys.comByła jedną z najbardziej energicznych wokalistek polskiej sceny

W wieku 56 lat, po długiej i ciężkiej walce z rakiem w Siemanowicach Śląskich odeszła Krystyna Stolarska - Gayga, gwiazda polskiej muzyki lat 80. Wiadomość o śmierci artystki podały w sobotę śląskie media.

Gayga była nie tylko piosenkarką, ale też kompozytorką, skrzypaczką i autorką tekstów. W swojej twórczości łączyła elementy bluesa, rocka i pop-u.

Listy przebojów zdobywały takie jej utwory jak: "Ja ruchomy cel", "Graj, nie żałuj strun", czy "Ostatni singiel". Wielokrotnie występowała na festiwalach piosenki w Opolu i Sopocie, koncertowała też za granicą.

Koncerty z gwiazdami

W latach 90., pod pseudonimem MC Diva, piosenkarka wcieliła się w klimaty muzyki tanecznej. Koncertowała m.in. z takimi gwiazdami muzyki dance jak DJ Bobo, Fun Factory czy Captain Jack.

Krystyna Stolarska urodziła się w Będzinie 30 października 1954 roku. Była absolwentką średniej szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, ukończyła też studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kadr z wideoklipu piosenki Dziennik z podróży/ Voobys.com

Pozostałe wiadomości