Ziobro: Polską rządzi zegarkowa koalicja

Polska

tvn24Zbigniew Ziobro w "Jeden na jeden"

- Jeśli prawdziwe okazałyby się informacje, że Michał Kamiński nie zgłaszał do oświadczeń majątkowych swoich zegarków wartych 40-50 tys. zł, to powinien ponieść odpowiedzialność i zostać skutecznie ukarany - powiedział w "Jeden na jeden" Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

Według Ziobry "Polską rządzi zegarkowa koalicja". - Jest pan Sławomir Nowak, najbliższy PR-owy współpracownik Donalda Tuska. Prokurator i sąd już w tej sprawie się wypowiedzieli. I jest pan Michał Kamiński. Myślę, że podzieli jego los - ocenił Ziobro.

Pytany, czy Kamiński mógł przekroczyć prawo, odpowiedział, że "to się okaże, ale podejrzenie jest poważane". - Już dziś jest bardzo poważnym obciążeniem PR-owskim dla Ewy Kopacz - stwierdził Ziobro.

Jego zdaniem, sprawą zegarków Kamińskiego powinna się zająć prokuratura.

- Gdybym był prokuratorem generalnym, wszcząłbym w tej sprawie postępowanie, bo ludzie tak blisko premiera muszą być przejrzyści, jak żona Cezara - stwierdził Ziobro.

Brak zegarka

Jak napisał "Fakt", Kamiński, od niedawna nadzorujący Centrum Informacyjne Rządu, dopiero ostatnio wpisał do oświadczenia majątkowego zegarek wart 37 tys. zł, choć posiada go od kilku lat.

Polityk tłumaczył się, że tego nie zrobił, bo wcześniej zegarka nie miał.

"Fakt" wskazuje, że przeczy to ustaleniom dziennikarzy, którzy dotarli do zdjęcia zrobionego w 2011 r. Kamiński miał na nim ten właśnie drogi zegarek.

Autor: MAC/kka / Źródło: tvn24