Polska

"Premier Kaczyński wielokrotnie był przesłuchiwany". Ziobro o wezwaniu Tuska do prokuratury

Polska

[object Object]
Tusk został wezwany do prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiejtvn24
wideo 2/22

- Jeśli pełni się ważne funkcje, to siłą rzeczy ma się nadzór nad wieloma sprawami, które bywa, że są w zakresie zainteresowania prokuratury - odparł, pytany o wezwanie Donalda Tuska do prokuratury, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Prokuratorzy ze specjalnego zespołu wyjaśniającego katastrofę w Smoleńsku wezwali na przesłuchanie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Wezwanie odebrał w ubiegły wtorek. Były premier nie może jednak stawić się w wyznaczonym terminie, ustalany jest właśnie kolejny.

Zbigniew Ziobro został poproszony o komentarz do tej sprawy.

- Pan premier Jarosław Kaczyński pełnił swój urząd około roku, a był wielokrotnie w okresie rządów Donalda Tuska przesłuchiwany w charakterze świadka i nigdy z tego powodu nie robił żadnego wydarzenia i nie mówił o prześladowaniu - podkreślił.

- Jeśli pełni się ważne funkcje, to siłą rzeczy ma się nadzór nad wieloma sprawami, które bywa, że są w zakresie zainteresowania prokuratury - dodał minister sprawiedliwości. Jak dodał, to "normalna, standardowa procedura".

Ziobro zaznaczył, że na świecie przesłuchiwani są premierzy różnych krajów i nie ma w tym niczego dziwnego. - Jeżeli ktoś robi z tego problem, to raczej zastanawia - dodał.

Autor: mw//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Raporty:
Pozostałe wiadomości