Polska

Zieloni pójdą do wyborów z Koalicją Obywatelską

Polska

[object Object]
Wybory parlamentarne 2019. Koalicja Obywatelska startuje bez PSL i SLD (Materiał "Faktów" TVN, 18.07.19)Fakty TVN
wideo 2/35

Partia Zieloni poinformowała we wtorek, że podjęła decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w ramach Koalicji Obywatelskiej. Lider Zielonych w Ośnie Lubuskim Tomasz Aniśko będzie "jedynką" Koalicji w województwie lubuskim - przekazali w komunikacie Zieloni.

Zieloni od kilkunastu dni prowadzili rozmowy w sprawie startu w wyborach zarówno z Koalicją Obywatelską, jak i z przedstawicielami ugrupowań lewicowych, które zamierzają wspólnie startować w wyborach jako Lewica. We wtorek zebrała się Rada Krajowa partii, która podsumowała rozmowy i podjęła decyzję w sprawie formuły startu z wyborach.

W komunikacie Zieloni potwierdzili, że wchodzą do KO.

Zieloni wchodzą do Koalicji Obywatelskiej

"Partia Zieloni podjęła decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w ramach Koalicji Obywatelskiej. Zieloni będą czwartą partią współtworzącą Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, razem z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywą Polska" - przekazała Partia Zieloni.

Jak poinformowali, lider Zielonych w Ośnie Lubuskim Tomasz Aniśko będzie "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w województwie lubuskim. Przewodnicząca partii Małgorzata Tracz znajdzie się na drugim miejscu listy we Wrocławiu, a sekretarz Miłosława Stępień - na "dwójce" w Koninie.

Zieloni podkreślili, że w ramach porozumienia najważniejsze postulaty Zielonych znajdą się w programie KO.

Autor: KB//rzw//kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: partiazieloni.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości