Polska

Zdjęcie muzułmanki na basenie wywołało falę hejtu. Park wodny odpowiada

Polska

Zdjęcie pojawiło się w sieci kilka dni temu

Fotografia przedstawiająca muzułmankę na basenie w Koszalinie wywołała falę komentarzy w sieci. Kobieta była tam ubrana w tradycyjny dla jej religii strój przeznaczony do kąpieli. Do sprawy odniósł się już park wodny, w którym zrobiono zdjęcie.

Zdjęcie kobiety zamieścił w mediach społecznościowych kilka dni temu jeden z internautów. Miało ono powstać 6 lutego w parku wodnym w Koszalinie.

Fotografia wywołała mnóstwo komentarzy, przede wszystkim z uwagi na strój, w jakim kobieta pojawiła się na basenie. "Jestem ciekaw reakcji obsługi", "Polak, gdyby to zrobił, to kazaliby mu płacić za wymianę wody" - czytamy we wpisach zamieszczonych pod zdjęciem. Pojawiły się także propozycje bojkotu obiektu, a także wiele rasistowskich komentarzy.

"Parametry czystości zachowane"

W poniedziałek Park Wodny Koszalin, w którym zrobiono zdjęcie, zamieścił swoje oświadczenie w tej sprawie. Obsługa obiektu przyznaje, że kobieta pojawiła się na basenie w tzw. burkini, czyli stroju kąpielowym obowiązującym w kulturze muzułmańskiej.

"Podobnie jak w przypadku kultur zachodnich, nie jest to strój codzienny, a przeznaczony wyłącznie do zażywania kąpieli" - czytamy w oświadczeniu. Dodano w nim, że obsługa stwierdziła "częściową niezgodność" stroju z obowiązującym na basenie regulaminem, ponieważ nie był on "wystarczająco przylegający".

"W trosce o komfort naszych klientów w przyszłości obsługa będzie zwracała na ten fakt baczniejszą uwagę. Chcielibyśmy uspokoić osoby zaniepokojone niedotrzymaniem standardów higieny. Park Wodny Koszalin jest pod stałym nadzorem inspektorów sanepidu. Obowiązujące nas parametry czystości wody są zachowane" - podkreślono.

W nawiązaniu do zdarzenia nagłośnionego w dniu 14.02.2016r., należą się Państwu słowa wyjaśnienia. Nasz obiekt...

Posted by Park Wodny Koszalin on 15 luty 2016

Jednocześnie obsługa zaapelowała o poszanowanie godności osób przedstawionych na zdjęciach i powstrzymanie się od krzywdzących bądź rasistowskich komentarzy.

"Chcemy, aby Park Wodny Koszalin był miejscem przyjaznym, służącym rozrywce i wypoczynkowi, wolnym od ideologicznych i wyznaniowych sporów i uprzedzeń - zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających nas turystów" - dodano na zakończenie oświadczenia.

Autor: ts/ja / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości