Polska

Zderzenie auta z pociągiem. Nie żyją trzy osoby

Polska

Aktualizacja:
Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe
tvn24Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie ostrzeszowskim (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia pociągu i samochodu osobowego. Trzy osoby nie żyją, a dwie zostały ranne.

Do wypadku doszło w miejscowości Niedźwiedź (woj. wielkopolskie).

Trzy ofiary śmiertelne

Samochód osobowy marki citroen wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie doszło do zderzenia z pociągiem Intercity relacji Kołobrzeg – Katowice.

- W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosło troje pasażerów auta: 24-letnia kobieta, 15-letni chłopiec oraz 4-letnia dziewczynka. Natomiast osoba kierująca pojazdem i jeden z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala – poinformowała Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Ich obrażenia to liczne złamania - Przebywają na oddziale chirurgii ogólnej, 27-letnią pasażerkę czeka operacja przedramienia - mówi Krystian Pyszel, ortopeda z ostrowskiego szpitala W ruchu drogowym nie występowały większe utrudnienia. Ruch kolejowy odbywał się jednym torem.

- PKP zapewniły pociąg liniowy, do którego przesiedli się pasażerowie z pociągu Intercity - dodała Liszczyńska. Na miejscu działali policjanci i prokurator, którzy zabezpieczyli ślady, ustalili świadków, przesłuchają ich i będą wyjaśniać wszelkie okoliczności zdarzenia. Na miejscu wypadku pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, którzy zapewnili pomoc dwóch psychologów dla członków rodzin, którzy niedługo po tym zdarzeniu pojawili się przy przejeździe.

W samochód uderzył pociąg tvn24
Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe tvn24

Autor: kg//gak / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości