Zaczęli od tysiąca złotych, jest ponad 30 tysięcy. Ostatni moment, by pomóc redakcji "Press"

Polska

Adrianna Otręba | Fakty po południuRedakcja "Press" zniszczona po pożarze [materiał "Faktów po południu" z 2 października]

Do czwartku, 17 października można wpłacać pieniądze w ramach internetowej zbiórki zorganizowanej po pożarze w redakcji miesięcznika "Press", znanego z organizowania dorocznego konkursu na najlepszego dziennikarza w Polsce i najlepsze materiały dziennikarskie. Zebrano już ponad 30 tysięcy złotych.

Pożar, w którym ucierpiała redakcja miesięcznika, wybuchł 30 września w lokalu usługowym na parterze budynku przy ulicy Świętokrzyskiej 30, w centrum Warszawy.

2 października reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński relacjonował, że redakcja magazynu została "totalnie zniszczona" w pożarze. - Wszystkie pomieszczenia są pokryte warstwą sadzy z dymu. Jedno pomieszczenie jest szczególnie zniszczone, te położone centralnie nad wentylatorem, który się zapalił - relacjonował reporter. Zniszczony został również sprzęt redakcyjny: komputery, kserokopiarki, drukarki i telefony.

Komisja warszawskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, do którego należy lokal, oceniła, że biuro wymaga całkowitego remontu, a znajdujące się w nim wyposażenie w większości jest bezużyteczne.

Ostatni moment na wpłatę

W związku z tym na Facebooku ruszyła zbiórka dla redakcji magazynu "Press". "Chcemy okazać wsparcie całej redakcji, która od lat aktywnie opisuje polskie media, organizuje też liczne inicjatywy promujące dziennikarstwo i umożliwić im możliwie szybki powrót do normalnej pracy" - wskazali organizatorzy akcji skupieni wokół projektu medialnego Outriders. Początkowo celem zbiórki było zebranie tysiąca złotych, bo - jak tłumaczyli organizatorzy - to miała być "koleżeńska pomoc".

Zbiórka trwa do 17 października. Do tej pory udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych.

PRZEKAŻ DATEK NA WSPARCIE REDAKCJI MIESIĘCZNIKA "PRESS" >

Autor: mjz//now / Źródło: TVN24, TVN Warszawa

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@PressRedakcja