W pożarze stracili redakcję. W 17 dni zebrano ponad 31 tysięcy złotych

Polska

Adrianna Otręba | Fakty po południuRedakcja "Press" zniszczona po pożarze [materiał "Faktów po południu" z 02.10.2019 r.]

Zakończyła się internetowa zbiórka na rzecz miesięcznika "Press", którego redakcja została zniszczona w pożarze. Trwała 17 dni, a wzięło w niej udział 425 osób, którym udało się zgromadzić kwotę 31 606 złotych. "'Press' dziękuje pomysłodawcom, wpłacającym i wszystkim, którzy nam pomagają!" - napisała w piątek na Twitterze redakcja.

Miesięcznik "Press" jest znany między innymi z organizowania dorocznego konkursu na najlepszego dziennikarza w Polsce i najlepsze materiały dziennikarskie. Redakcja magazynu ucierpiała w pożarze, który wybuchł 30 września w lokalu usługowym na parterze budynku przy ulicy Świętokrzyskiej 30, w centrum Warszawy.

Pożar zniszczył biuro i wyposażenie

2 października reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński relacjonował, że redakcja magazynu została "totalnie zniszczona" w pożarze. - Wszystkie pomieszczenia są pokryte warstwą sadzy z dymu. Jedno pomieszczenie jest szczególnie zniszczone - relacjonował reporter. Zniszczony został również sprzęt redakcyjny: komputery, kserokopiarki, drukarki i telefony.

Komisja warszawskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, do którego należy lokal, oceniła, że biuro wymaga całkowitego remontu, a znajdujące się w nim wyposażenie w większości jest bezużyteczne.

Ponad 31 tysięcy złotych na pomoc dla redakcji

Po pożarze na Facebooku ruszyła zbiórka dla redakcji magazynu "Press". Celem zbiórki było początkowo zebranie tysiąca złotych, bo - jak tłumaczyli jej organizatorzy skupieni wokół projektu medialnego Outriders - to miała być "koleżeńska pomoc".

"Chcemy okazać wsparcie całej redakcji, która od lat aktywnie opisuje polskie media, organizuje też liczne inicjatywy promujące dziennikarstwo i umożliwić im możliwie szybki powrót do normalnej pracy" - wskazali.

W piątek redakcja miesięcznika poinformowała na Twitterze, że akcja dobiegła końca. "17 dni zbiórki, 425 darczyńców, zebrane 31 606 zł - 'Press' dziękuje pomysłodawcom, wpłacającym i wszystkim, którzy nam pomagają! - napisano.

Zakończyła się zbiórka dla redakcji miesięcznika "Press"Twitter/@PressRedakcja

Autor: akr//kg / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@PressRedakcja