TVN24 | Polska

Opel zderzył się z żubrem. Pasażerka samochodu została ranna, zwierzę zginęło

TVN24 | Polska

Autor:
wini//rzw
Źródło:
TVN24 Kraków
Zawóz (Podkarpacie)
Zawóz (Podkarpacie)Google Earth
wideo 2/6
Zawóz

28-letni kierowca i 23-letnia pasażerka jechali oplem w kierunku miejscowości Zawóz (Podkarpacie), gdy nagle na drogę wybiegł żubr. Doszło do zderzenia, w wyniku którego zwierzę zginęło. Kobieta doznała udaru ręki.

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem na obszarze niezabudowanym, na drodze do miejscowości Zawóz. - Wprost przed opla astrę, którym do domu wracał 28-letni mieszkaniec Zawozu, wybiegł z lasu żubr. Kierujący nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, w wyniku czego pojazd wpadł do przydrożnego rowu – relacjonuje aspirant sztabowa Katarzyna Fechner, oficer prasowa leskiej policji.

Zabezpieczyli wrak i zwłoki żubra

Według policji żubr po zderzeniu z samochodem zdołał przejść jeszcze kilka metrów w stronę lasu, jednak padł na pobliskiej łące.

Samochód zderzył się z żubremPodkarpacka policja

Czytaj też: Mówił, że "widok był okropny", a kara dla sprawcy powinna "nie być niska". Teraz to on usłyszał zarzuty zabicia żubra

28-latek nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast jadąca z nim 23-letnia kobieta doznała urazu ręki. Kierowca był trzeźwy.

- Pojazd zabezpieczono do dalszych czynności. Ponieważ żubry są gatunkiem chronionym, tuszę zwierzęcia zabezpieczył leśniczy – przekazała Fechner.

Autor:wini//rzw

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości