Polska

Zawaliła się kamienica w centrum miasta

Polska

internauta PrzemysławSufit kamienicy spadł na sąsiedni sklep

Zawaliła się kamienica w centrum Bochni (woj. małopolskie). Jej sufit wpadł do sąsiadującego sklepu - jedna osoba została ranna. Z kamienicy ewakuowano trzy rodziny. Informację o zdarzeniu oraz zdjęcia otrzymaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Osoba ranna to jedna, z trzech pracownic sklepu kosmetycznego, do którego wpadła część kamienicy. Kobiety salwowały się ucieczką na zaplecze.

Wibracje i pęknięcia - ludzie alarmowali

Jak podaje regionalny portal bochnianin.pl, przyczyną zawalenia mogły być prace remontowe prowadzone w budynku obok.

Mieszkańcy budynku, w którym zawalił się strop opowiadają, że do prac remontu wiekowej kamienicy wykorzystywano ciężki, powodujący ogromne wibracje sprzęt - na przykład dziś przed południem pracowała tam koparka. I podkreślają, że już kilkakrotnie alarmowali ekipy robotników i ich szefa o tym, że z tego powodu pojawiły się w ich lokalach pęknięcia na ścianach.

Noc poza domem

Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna, przedstawiciel Centrum Zarządzania Kryzysowego, prokurator, urzędnicy z Nadzoru Budowlanego oraz burmistrz Bochni. Odpowiednie służby ustalają, w jakim stanie znajduje się budynek.

Ewakuowane rodziny noc z poniedziałku na wtorek spędzą w mieszkaniach zastępczych. Czy w ogóle będą mogli wrócić do swoich mieszań - nie wiadomo.

Źródło: Kontakt TVN24, bochnianin.pl

Źródło zdjęcia głównego: internauta Przemysław

Pozostałe wiadomości