Polska

Zatrzymano siedmiu imigrantów z Nepalu

Polska

PAPNepalczycy chcieli pracować w którymś z krajów Unii Europejskiej.

Podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała siedmiu nielegalnych imigrantów z Nepalu. Zatrzymani do Polski dotarli ze Słowacji. Wpadli w momencie, gdy pytali o drogę do Warszawy.

Zatrzymani Nepalczycy czekają na przesłuchanie PAP

Wszyscy zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat. Pochodzą z Nepalu. Podczas przesłuchania wyjaśnili, że chcieli wyemigrować do któregoś z krajów Unii Europejskiej. Dlaczego? Chcieli tam znaleźć pracę i poprawić swoją sytuację ekonomiczną.

Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania zatrzymanych stronie słowackiej. Taką procedurę przewidują unijne zasady: nielegalni imigranci wracają na teren państwa, z którego nielegalnie przekroczyli granicę.

Nepalczycy przekroczyli polsko-słowacką granicę. 

Wcześniej straż graniczna w tym rejonie zatrzymała już m.in. mieszkańców Indii czy Pakistanu. Zatrzymani przez kilka dni podróżowali przez terytorium Ukrainy, Słowacji. Te grupy zamierzały przedostać się do Austrii.

Niespełna miesiąc temu tragicznie zakończyła się przeprawa przez tzw. "zieloną granicę" Czeczenki wraz z czwórką dzieci. Kobieta zabłądziła w Bieszczadach, z wycieńczenia i zimna zmarły jej trzy córeczki.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP