Polska

Zatrzymano podejrzanego o mord na plebanii

Polska

Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo na plebani w Lubuskiem
TVN24Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo na plebani w Lubuskiem

Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo na plebani na Dolnym Śląsku - dowiedziała się TVN24. Do zbrodni doszło kilkanaście dni temu. W czasie napadu na plebanię brutalnie zamordowano gosposię.

- Mężczyzna został zatrzymany na podstawie zebranych przez polską policję informacji i materiałów. Ustalamy, jaka była jego rola w tym przestępstwie. Sprawa jest rozwojowa - powiedział w TVN24 rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Policja podejrzewa, że zbrodni dokonała grupa osób.

Zatrzymany jest obywatelem Polski, ma 24-lata. Najprawdopodobniej niemieccy policjanci zatrzymali go na podstawie z portretu pamięciowego. Podejrzany nie spodziewał się, że zostanie złapany w Niemczech. Być może chciał się tam ukryć.

Wojciech Hernes o zatrzymaniu Polaka
Wojciech Hernes o zatrzymaniu PolakaTVN24

Jak mówi rzecznik, wobec podejrzanego został wydany Europejski Nakaz Aresztowania i na jego podstawie w ciągu kilku tygodni zostanie on przekazany do kraju. Wtedy mają zostać przeprowadzone badania laboratoryjne, które pozwolą śledczym ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć jego związek z morderstwem na plebanii.

Brutalnego morderstwa gospodyni na plebanii w Ciosańcu w Lubuskiem dokonano w styczniu. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci był rozległy uraz czaszkowo-mózgowy spowodowany silnym uderzeniem.

W ciągu ostatnich tygodni miał miejsce inny napad na Dolnym Śląsku (w Serbach koło Głogowa), gdzie zginął ksiądz i gospodyni. Nie wiadomo czy zatrzymany ma związek także z tym morderstwem.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości