Dwie kolejne osoby zatrzymane w sprawie Piniora

Polska

Fakty TVNPinior usłyszał w apelacji, że nie trafi do aresztu (materiał "Faktów" z 21.12.16)

Jeszcze w poniedziałek dwie osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku ze sprawą byłego senatora Józefa Piniora usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym – poinformował naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu prokurator Piotr Baczyński.

Prokurator potwierdził, że przeprowadzone w poniedziałek zatrzymania dotyczą sprawy ewentualnego przyjmowania łapówek przez byłego senatora Józefa Piniora.

Kolejne zatrzymania

- To są dwie osoby, kobieta i mężczyzna z Dolnego Śląska, które chciały załatwić pewną sprawę za pośrednictwem kogoś z biura pana senatora. Osoby te są przewożone do Poznania, jeszcze dziś zostaną przesłuchane i zapewne jeszcze dziś usłyszą zarzuty – powiedział Baczyński. Nie chciał na razie ujawnić bliższych okoliczności sprawy. CBA zatrzymało senatora i asystenta Jarosława W. pod koniec listopada zeszłego roku. Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek. Śledztwo prowadzi poznański zamiejscowy wydział departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. W ubiegłym roku poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie byłego senatora, który deklaruje, że udowodni w sądzie swą niewinność. Prokurator Baczyński powiedział, że śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Autor: mart/sk / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań