Polska

Zatrzymani narkobiznesmeni w areszcie

Polska

Aktualizacja:
CBŚ przerywa narkotykowy szlak
TVN24/KGPCBŚ przerywa narkotykowy szlak

Sześć osób usłyszało już zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej po spektakularnej akcji CBŚ. Uderzając niemal jednocześnie w trzech miejscach, policjanci przerwali szlak przemytu heroiny z Turcji przez Polskę do Wielkiej Brytanii. W Gdańsku, w podwarszawskiej Magdalence i Medyce przechwycono 74 kilogramy narkotyku.

- W sumie wpadło w nasze ręce dziesięciu mężczyzn związanych z przemytem heroiny. Przechwycone narkotyki warte są na czarnym rynku w Polsce 15 milionów złotych - poinformował TVN24 Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji. Był to największy przemyt heroiny, z jakim dotychczas miała do czynienia polska policja. - Szacujemy, że grupa mogła działać od kilku lat, mogli przemycić nawet kilkaset kilogramów narkotyku - dodał Urbański.

- W środę sopocka prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych - powiedział w TVN24 Zbigniew Niemczyk z prokuratury krajowej w Gdańsku.

W poniedziałek przesłuchano wszystkie zatrzymane osoby. Trzy spośród nich, zostały zwolnione. Sześciu zatrzymanych usłyszało od prokuratora zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 15 lat więzienia. Jeden mieszkaniec Gdyni, w którego warsztacie znaleziono narkotyki, odpowie za „udział w obrocie narkotykami".

Gdańsk

Akcja Centralnego Biura Śledczego rozpoczęła się w niedzielne popołudnie w Gdańsku. Zlikwidowano hurtownię heroiny, w której było ponad 50 kilogramów narkotyku. Chwilę później, również w Trójmieście, zatrzymano kuriera z kolejną partią heroiny, która miała trafić do zamkniętej właśnie hurtowni.

Prokurator o zatrzymanych w Trojmieście
Prokurator o zatrzymanych w TrojmieścieTVN24

Warszawa

Koordynując działania z kolegami z Gdańska, warszawscy funkcjonariusze CBŚ weszli szturmem do willi w podwarszawskiej Magdalence. Tam znaleziono kilogram heroiny, 2 kg kokainy i zatrzymano kolejne osoby.

Medyka

W tym samym czasie policjanci wskazali celnikom w Medyce samochód, który przewoził następną partię, 19 kg heroiny. - Znaleziono ją w specjalnie skonstruowanych skrytkach. Dziewiętnastolatek przemycający narkotyk trafił do policyjnego aresztu - powiedział Urbański.

W skoordynowanych działaniach, w trzech miastach, brało udział ponad 200 policjantów, również antyterroryści. Wśród zatrzymanych są zarówno zleceniodawcy, kurierzy, jak i organizatorzy przemytniczego procederu.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, dlatego nie informuje, do jakiej grupy przestępczej należeli zatrzymani. Nie podaje też ich inicjałów.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/KGP

Pozostałe wiadomości