TVN24 | Polska

Pijany jechał środkiem drogi, wiózł syna na kebab

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Zator (Małopolska)
Zator (Małopolska)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsZator (Małopolska)

Oświęcimscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu wadowickiego, który na podwójnym gazie wsiadł za kierownicę. 43-latek chciał zabrać syna do restauracji. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jazdę uniemożliwił mu inny kierowca i świadkowie zdarzenia.

Jak podaje policja, mężczyzna został zatrzymany we wtorek po południu w Zatorze (Małopolska). Jego styl jazdy zwrócił uwagę innych użytkowników drogi: 43-latek jechał środkiem ulicy, otarł się też lusterkiem o jadący z naprzeciwka samochód.

Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny kierowca

- Poszkodowany kierowca, 26-latek, widząc, że opel kontynuuje jazdę, zawrócił, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania. Podszedł do kierowcy opla. Wyczuwając od niego woń alkoholu, zabrał mu kluczyki i wezwał policję. Z pomocą 26-latkowi przyszli też świadkowie zdarzenia – powiedziała w środę rzeczniczka oświęcimskiej policji aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka.

Funkcjonariuszka dodała, że badanie stanu trzeźwości wykazało, iż 43-latek wsiadł za kierownicę, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany.

- Mężczyzna w samochodzie wiózł 10–letniego syna. Jechali do jednej z zatorskich restauracji, aby zjeść kebaba. Policjanci wezwali matkę dziecka, która przejęła nad nim opiekę – podała Jurecka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Za kierowanie autem po pijanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia, a za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka, którym się miał opiekować, do pięciu lat.

43-latek jechał z synem na kebab. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmieKPP Oświęcim

Pijani kierowcy i apel policji

Małgorzata Jurecka poinformowała, że pijanych kierowców na drogach wciąż jest dużo. Powiedziała, że w środę rano mężczyzna jadący drogą w Brzeszczach na skuterze był tak pijany, że wywrócił się na jezdnię. Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijana osoba, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112 – powiedziała Jurecka.

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Oświęcim

Pozostałe wiadomości