Polska

Zasztyletowany w czasie nocnej libacji

Polska

policjaKobieta odpowie za zabójstwo

Zarzut zabójstwa usłyszała 25-letnia kobieta podejrzana o ugodzenie nożem 43-letniego mężczyzny. Żagańscy policjanci zatrzymali ją w niedzielę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań w miejscowości Iłowa w woj. lubuskim. Grozi jej dożywotnie pozbawienia wolności.

W piątek nad ranem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu został telefonicznie powiadomiony o ugodzeniu nożem mężczyzny. Do zdarzenia doszło 27 maja w jednym z mieszkań w miejscowości Iłowa. Na miejsce zostali skierowani policjanci i pogotowie ratunkowe, jednak pomimo reanimacji podjętej przez załogę karetki pogotowia, mężczyzna zmarł.

Winny alkohol?

W czasie śledztwa policjanci ustalili, że 43-latek wieczorem i w nocy w swoim mieszkaniu pił alkohol w towarzystwie znajomych. W piątek nad ranem policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia córkę konkubiny zmarłego mężczyzny, która uczestniczyła w libacji. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas przesłuchania Agata C. usłyszała zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Żaganiu zdecydował, że trafi ona na trzy miesiące do aresztu. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja

Pozostałe wiadomości