Polska

Zaskakujące propozycje dla Rokity

Polska

TVN24Jan Rokita miał zostać szefem CBA

Jan Rokita oprócz oferty współpracy od szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, dostał trzy propozycje pracy autoryzowane przez samego premiera Donalda Tuska. W tym propozycję stanowiska szefa CBA - pisze "Dziennik".

Wysłannikiem do Rokity był zaprzyjaźniony z nim poseł i wiceszef klubu PO Jarosław Gowin. Według informacji "Dziennika" Rokita wszystkie oferty odrzucił. - Bo były niepoważne - twierdzą jego znajomi.

- Obaj głęboko wierzyliśmy, że to będzie rząd z Janka udziałem. I tak się stanie! - zapewniał Tusk tuż po tym, jak Rokita wycofał się z polityki po decyzji swojej żony Nelly o przejściu na stronę PiS. Po wyborach Tusk nie rozmawiał z Rokitą, ale pojawiały się spekulacje co dalej z byłym posłem PO. Jak ustalił "Dziennik", doszło do spotkania w trójkącie Donald Tusk, Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin. - Padło pytanie: co dalej z Jankiem? Jarek usłyszał, że są trzy propozycje. Wszystkie z góry skazane były na odrzucenie - opowiada "Dziennikowi" znajomy Rokity. Sam Gowin ucieka od rozmowy na ten temat. - Nie, nie zaprzeczam - przyznał w końcu Gowin.

Spotkał się on z Rokitą pod koniec ubiegłego tygodnia. W pakiecie propozycji była oferta objęcia ambasady w Hiszpanii, pokierowanie Instytutem Badawczym przy PO lub przejęcie steru w CBA.

Źródło: tvn24.pl, dziennik.pl, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości