Zarzuty za atak na kebab. Bili, kopali, mieli widły

Podejrzani o bojkę w kebabie usłyszeli zarzuty
TVN24/fot. monitoring lokaluPodejrzani o bojkę w kebabie usłyszeli zarzuty

Z czterech mężczyzn, podejrzanych o udział w bójce i atak na bar Kurdów na Rynku w Opolu, dwóch usłyszało już zarzuty. Jeden z nich - zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, drugi - kierowania gróźb karalnych pod adresem właściciela baru.

Jak poinformował rzecznik opolskiej policji Maciej Milewski, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 35 lat, mieszkańcy powiatu opolskiego. Sami zgłosili się na policję.

- Dwóch z nich usłyszało już zarzuty: jeden udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, drugi - kierowania gróźb karalnych pod adresem właściciela baru. Dwaj pozostali oraz mężczyzna z zarzutem kierowania gróźb karalnych usłyszą jeszcze w środę zarzut udziału w bójce. Wszystkim grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - powiedział Milewski.

- Wiemy już jakiej liczby atakujących poszukujemy, ale ze względu na dobro śledztwa jeszcze tego nie ujawniamy - dodał Milewski.

Zamówili i zaatakowali

Wiemy już jakiej liczby atakujących poszukujemy, ale ze względu na dobro śledztwa jeszcze tego nie ujawniamy Maciej Milewski

Właściciel baru zaprzeczył, jakoby napastnicy wygrażali mu na tle narodowościowym. - Nie krzyczeli niczego w naszą stronę, zamówili tylko kebaby i zaatakowali - relacjonował Kurd. Policja również wykluczyła, że w ataku chodziło o kwestie narodowe.

Zdjęcia z napadu zarejestrowane przez monitoring baru
Zdjęcia z napadu zarejestrowane przez monitoring barumonitoring lokalu

To nie pierwszy atak na ten lokal. Miesiąc wcześniej zdarzył się podobny, choć nie tak agresywny, incydent, a w ostatnim roku kilka drobniejszych, słownych napaści.

Właściciel baru z kebabem powiedział, że właśnie dlatego miał w sobotę w nocy w barze kije bejsbolowe, którymi bronił się wraz z pracownikiem podczas napadu.

Nie pierwszy raz

Jak powiedział Milewski, oprócz zgłoszenia dotyczącego sobotniego napadu, wcześniej policja miała jeszcze dwa zgłoszenia od właściciela tego baru. Pierwsze pod koniec ubiegłego roku dotyczyło gróźb karalnych pod adresem właściciela baru. Zostało umorzone w związku z "brakiem cech przestępstwa". Drugie z postępowań wciąż się toczy, a dotyczy incydentu z 21 kwietnia tego roku. Prowadzone jest również w związku z kierowanymi pod adresem właściciela baru groźbami karalnymi.

Milewski zaznaczył, że policja, badając sprawę sobotniego napadu, nie opierała się wyłącznie na materiałach z monitoringu przekazanych przez poszkodowanych. Gromadziła też nagrania z innych opolskich lokali. Rozpatrywanych jest kilka motywów zdarzenia m.in. bójka związana z rozliczeniami finansowymi, nieuczciwą konkurencją, próba wymuszenia usług ochroniarskich czy przypadkowy napad bandycki.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/fot. monitoring lokalu

Pozostałe wiadomości