Polska

Za wódkę głosowali na kandydatów związanych z PSL? Zarzuty korupcji wyborczej

Polska


Dziewięć osób zatrzymało w poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne ws. rzekomej korupcji na Podkarpaciu przy ostatnich wyborach samorządowych – dowiedział się portal tvn24.pl. Według nieoficjalnych informacji z prokuratury miało chodzić o głosowanie na kandydatów lokalnych komitetów powiązanych z PSL. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Wśród zatrzymanych mają być zarówno osoby dające jak i biorące łapówki. To mieszkańcy różnych miejscowości na Podkarpaciu.

Z informacji RMF FM wynika, że wśród nich jest mąż szefowej zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpaciu, współpracowniczki Jana Burego.

- CBA zatrzymało w poniedziałek dziewięć osób, które w prokuraturze usłyszały zarzuty korupcji wyborczej związanej z ostatnimi wyborami samorządowymi – potwierdza Jacek Dobrzyński, rzecznik Biura.

Dodaje, że wszyscy są mieszkańcami województwa podkarpackiego.

Głównie alkohol

Śledztwo prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie. Wciąż trwają przesłuchania.

– Osoby uprawnione do głosowania przyjmowały korzyści majątkowe, głównie alkohol w zamian za głosowanie na określonego kandydata - twierdzi Dobrzyński.

"Rozwojowa sprawa"

Rzecznik CBA namawia osoby, które mają wiedzę o przypadkach korupcji w tej sprawie, by dobrowolnie zgłaszały się do Biura i prokuratury. Dzięki temu mogą uniknąć kary.

- Sprawa jest rozwojowa - uważa Dobrzyński.

Nie udało nam się dowiedzieć kim są osoby podejrzane o wręczanie łapówek.

Autor: Maciej Duda (m.duda2@tvn.pl) / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości