Polska

Zarzuty dla niedoszłego samobójcy za wybuch gazu

Polska

Niedoszły samobójca z zarzutami za wybuch gazu
TVN 24Budynek nie nadaje się już do zamieszkania

Na trzy miesiące aresztował wrocławski sąd Krzysztofa T., który doprowadził do wybuchu gazu w jednej z wrocławskich kamienic. Wybuch uszkodził konstrukcję budynku i pozbawił wiele osób mieszkań. T. przyznał, że odkręcił zawór z gazem, bo chciał się zabić.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, Krzysztof T. nocą z wtorku na środę w ubiegłym tygodniu odkręcił zawór gazu w jednym z mieszkań i doprowadził do wybuchu. Budynek musiało opuścić 21 osób. Nadzór budowlany nie pozwolił powrócić wrocławianom do ich mieszkań z powodu naruszenia konstrukcji budynku.

Budynek nie do zamieszkania

- Mężczyźnie przedstawiono zarzut doprowadzenia do eksplozji i wybuchu gazu w jednym z mieszkań, na skutek czego doszło do pożaru - mówiła Klaus. Dodała, że w wyniku tych zdarzeń ściana nośna budynku uległa całkowitemu wyburzeniu na ostatniej kondygnacji, a strop nad mieszkaniem uległ zawaleniu. Zdarzenie to - według prokuratury - zagrażało życiu wielu osób.

Krzysztof T. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, iż chciał się otruć. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Według nadzoru budowlanego budynek nie nadaje się do zamieszkania i grozi zawaleniem się. Urząd Miasta we Wrocławiu poinformował, że osoby pozbawione mieszkań otrzymają lokale zastępcze.

Autor: adso / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości