TVN24 | Polska

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała właściciela firmy dostarczającej wojsku obuwie

TVN24 | Polska

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała właściciela firmy DEMAR, który w latach 2014 – 2020 dostarczał do Sił Zbrojnych RP wadliwe obuwie – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko. Wartość kontraktu to niemal 68 milionów złotych. DEMAR miał zastosować gorszej jakości materiały, niż wymagał zamawiający.

W informacji zamieszczonej na stronie internetowej Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko poinformował, że w poniedziałek żołnierze ŻW, "w ramach śledztwa dotyczącego oszustwa polegającego na dostarczaniu w latach 2014 – 2020 do Sił Zbrojnych RP wadliwego obuwia – trzewików wojskowych wzór 933/MON i 933A/MON, zatrzymała właściciela firmy DEMAR".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Powyższe śledztwo prowadzone jest w związku z ujawnieniem i rozpracowaniem przestępczego procederu, polegającego na celowej produkcji wadliwego obuwia przez nierzetelnego przedsiębiorcę" - dodał rzecznik.

Przedsiębiorca z Nowego Targu usłyszał zarzut doprowadzenia komendantów 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie i 3. Regionalnej Baz Logistycznej w Krakowie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości blisko 68 milionów złotych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Żandarmeria Wojskowa na poczet przyszłych kar dokonała zajęcia ruchomości, gotówki i papierów wartościowych o wartości nie mniejszej niż 30 milionów złotych.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive

Pozostałe wiadomości