Polska

Zamknęli drogi i tory. Sprawdź, którędy nie przejedziesz

Polska

Aktualizacja:
PAPNieprzejezdnych jest wiele dróg

W związku z powodzią, we wtorek zamknięte są drogi w województwach: śląskim, małopolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, pomorskim i podkarpackim. Utrudnienia występują również w ruchu pociągów.

Jak wynika z danych przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z powodzią, wciąż zamkniętych jest kilka odcinków dróg.

Na Dolnym Śląsku, w związku ze wzrostem poziomu wody do stanów alarmowych, zamknięty został most w Ścinawie - do odwołania. Objazd wyznaczony został drogą krajową nr 3 Lubin - Polkowice - Głogów oraz drogą krajową 12 Wschowa - Leszno.

W związku ze wzrostem poziomu wody na Wiśle, została zamknięta przeprawa promowa w Korzeniewie w woj. pomorskim. Zalaną drogą krajową nr 90 nie można dojechać do promu.

W województwie śląskim zamknięta jest droga krajowa nr 52 w mieście Kobiernice z powodu uszkodzenia mostu. Wyznaczono objazd przez zaporę na Porąbce. Zamknięty jest też odcinek drogi nr 81 (tzw. wiślanka, między Skoczowem i Ochabami). Zamknięte pozostają też nadal cztery odcinki dróg wojewódzkich: w rejonie Raciborza nieprzejezdny jest dojazd do promu na Odrze drogą nr 421 w Grzegorzowicach, w rejonie Żywca zamknięty jest dojazd na Przełęcz Kocierską drogą nr 781, koło Zabrza nieprzejezdny jest odcinek drogi nr 921 w Przyszowicach, a w Pawłowicach nadal zalana jest droga nr 933 do Jastrzębia Zdroju.

W województwie świętokrzyskim wciąż nieprzejezdna jest droga numer 77 (od Sandomierza do granic z Podkarpaciem) oraz droga numer 79 (na odcinku Wyszmontów - Sandomierz - Połaniec).

Na Podkarpaciu zamknięta jest trasa numer 77 na odcinku Trześń- Zaleszany.

W Małopolsce wciąż nieprzejezdne są łącznice węzła Mirowskiego na południowej obwodnicy Krakowa oraz droga krajowa nr 79 na granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego (w okolicach wsi Ławy). Oprócz tego zamknięte drogi wojewódzkie: nr 768 (na odcinku Koszyce Szczurowa), nr 781 (w miejscowości Podolsze od strony Zatora i w m. Jankowice), nr 933 (w Oświęcimiu nieprzejezdny tunel), nr 956 (w m. Zembrzyce zamknięty most), nr 964 (odcinek Ispina – Niedary, odcinek Strzelce Małe Szczurowa i w m. Uście Solne uszkodzony most), nr 965 (odcinek Świniary – Gawłówek), nr 967 (w m. Winiary), nr 973 (w m. Borusowa nieczynny prom), nr 982 (odcinek Szczucin - Słupiec).

Tory pod wodą

Również pasażerowie pociągów muszą liczyć się z utrudnieniami na kolei. W wyniku dużych opadów, część torowisk została podtopiona i wstrzymano ruch na niektórych liniach. SPRAWDŹ INFORMACJE O ODWOŁANYCH I OPÓŹNIONYCH POCIĄGACH

CZYTAJ RAPORT: POLSKA POD WODĄ

Jak pomóc powodzianom? Zobacz: www.tvn24.pl/pomoc

mkg,tka,rs/mtom

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości