Polska

Burza w Sejmie. Pawłowicz je, "siadaj kurduplu" do Kaczyńskiego

Polska

Burza w Sejmie. Pawłowicz je, "siadaj kurduplu" do Kaczyńskiego
tvn24Posłanka Pawłowicz podczas konsumpcji

Zachowanie Krystyny Pawłowicz (PiS), która podczas środowych głosowań jadła na sali obrad Sejmu wywołało uwagi niektórych posłów. Andrzej Rozenek (TR) prosił, by posłanka wyniosła brudne naczynia; Jarosław Kaczyński (PiS) apelował do marszałka, aby przywołał do porządku "grubiańską część sali".

W trakcie środowych wieczornych głosowań posłowie zwracali uwagę, że posłanka Pawłowicz je na sali posiedzeń. Przed głosowaniem nad projektem noweli konstytucji poseł Twojego Ruchu Andrzej Rozenek podkreślił, że z trudem godzi się na zamianę Wysokiej Izby na bar mleczny. Poprosił o 5 minut przerwy i zaapelował, by posłanka wyniosła z sali posiedzeń brudne naczynia i sztućce. - Abyśmy nie musieli w takich okolicznościach głosować - dodał.

Pawłowicz zaapelowała z kolei do marszałka Radosława Sikorskiego o zwrócenie uwagi "lewej stronie" i pouczenie. Takie prześladowanie, odzywki i tego typu zaczepiania nie powinny mieć miejsca. Pan powinien zwrócić uwagę - podkreśliła. Sikorski zapytał, czy Pawłowicz "zaprzecza jakoby konsumowała na sali".

Krystyna Pawłowicz je na sali obrad
Krystyna Pawłowicz je na sali obradtvn24

"Panie pośle proszę do mnie"

Po Pawłowicz na mównicę wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sikorski pytał go, w jakim w trybie występuje. - Panie pośle proszę do mnie. Proszę o zgłoszenie wniosku formalnego - apelował do Kaczyńskiego. - Panie marszałku, to jest właśnie to, co na tej sali się dzieje to: "siadaj kurduplu", tak rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niżsi - komentował lider PiS głosy z sali. - Składam wniosek formalny o zarządzenie przerwy i zwołanie Konwentu Seniorów w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku, aby tę grubiańską część sali też przywoływał do porządku - mówił Kaczyński. Po Kaczyńskim głos zabrał szef twojego Ruchu Janusz Palikot, który złożył wniosek o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, "aby wykluczyć posłankę Pawłowicz z obrad Sejmu". Wnioski o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów zostały odrzucone.

Autor: nsz\mtom / Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości