Polska

Żałoba w mediach. Gazety drukują specjalne wydania

Polska

Specjalne wydania gazet

"Tragedia narodowa", "Prezydent nie żyje", "Polska w żałobie" - to tytuły specjalnych wydań największych gazet. Na pierwszych stronach żałobnej, niedzielnej "Polski" i "Rzeczpospolitej" pojawiły się czarno-białe zdjęcia prezydenckiej pary, w "Gazecie Wyborczej" na czołówce lista ofiar.

Zdjęcia z miejsca katastrofy, sylwetki ofiar, opinie najważniejszych osób w państwie i pytania: "jak to się stało", "co dalej" - to pojawia się we wszystkich gazetach.

Już w sobotę od godz. 18 w Warszawie rozdawane było ośmiostronicowe wydanie "Rzeczpospolitej". W niedzielę specjalny, 16-stronicowy, także bezpłatny, numer gazety ukazał się w kilku największych miastach Polski.

"Bez udawania"

Tragedia narodowa Tytuł "Rzeczpospolitej"

Prezydent nie żyje Polska

"Prezydent miał wielkie serce"

Polska w żałobie GW

W niedzielę rano miał też wyjść nieukazujący się normalnie w weekendy "Dziennik Gazeta Prawna". - Bezpłatny numer, poświęcony katastrofie, jej konsekwencjom prawnym i wpływom na losy państwa rozdawany będzie bezpośrednio na ulicach, na stacjach benzynowych i w centrach handlowych - zapowiedział w redaktor naczelny "DGP" Tomasz Wróblewski.

jaś //mat/k

Ci, którzy zginęli

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości