Polska

Żalek o Gowinie: premier ma powody do satysfakcji

Polska

Jacek Żalek: Gowin jest dobrym ministrem
tvn24Jacek Żalek w TVN24: Gowin jest dobrym ministrem

- Jarosław Gowin jest dobrym ministrem, dowodzą tego owoce jego pracy. Powody do satysfakcji ma nie tylko sam minister, ale także premier i koalicja - ocenił w TVN24 poseł PO Jacek Żalek. Dziś Donald Tusk ma wypowiedzieć się ws. przyszłości ministra sprawiedliwości.

W poniedziałek premier ma zdecydować o przyszłości Jarosława Gowina, którego wypowiedź o zarodkach wywołała polityczną burzę. Czy możliwa jest dymisja ministra sprawiedliwości? - Ta decyzja należy do premiera - ocenił w TVN24 Jacek Żalek z PO. Według niego niewykluczone, że do dymisji nie dojdzie, "bo mogłoby powstać wrażenie, że minister oceniany jest na podstawie swoich przekonań i wyciąga się konsekwencje za poglądy, a nie skuteczną realizację powierzonej mu misji". Żalek podkreślił, że Gowin jest dobrym ministrem, a powody do satysfakcji z jego pracy ma nie tylko on sam, ale także premier i koalicja. - Tak długo, jak poseł Gowin jest ministrem, będzie realizował swoją misję - podreślił Żalek. Jego zdaniem, w sprawie zarodków Gowin mówił hipotetycznie, a nie bezwarunkowo.

"Powinna być ustawa o in vitro"

Żalek przyznał, że brak ustawy regulującej in vitro to odpowiedzialność całej klasy politycznej. - Powinna być ustawa, bo to sprawa bardzo ważna społecznie - podkreślił. Poseł pytany był również o wyrok ws. Beaty Sawickiej, która została uniewinniona z zarzutów korupcyjnych. Sąd stwierdził, że była posłanka łapówkę wzięła, ale działania CBA w tej sprawie były nielegalne. - Przekroczenie prawa było, ale fakt, że nie zebrano materiału dowodowego w sposób nalezyty oznacza, że nie można wymierzyć kary. Państwo musi dbać o to, by zachować wszystkie procedury- skomentował Żalek.

Autor: jk/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości