Zabiła matkę Listkiewicza. Wróci za kraty

Polska

TVN24Kobieta została skazana na 25 lat więzienia

Olsztyńska policja zatrzymała poszukiwaną od dwóch lat listem gończym Anetę B., która nie wróciła do zakładu karnego z przepustki zdrowotnej. Kobieta miała odbywać karę 25 lat więzienia za zabójstwo matki byłego szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej Michała Listkiewicza.

O zatrzymaniu Anety B. poinformowała w poniedziałek Katarzyna Charubin z warmińsko-mazurskiej policji. - Poszukiwana ukrywała się we wsi pod Nowym Dworem Mazowieckim - powiedziała policjantka.

Nie wróciła do więzienia

Według policji od listopada 2010 r. Aneta B. była ścigana listem gończym, bo nie wróciła do więzienia. Wcześniej korzystała z czasowego zezwolenia na opuszczenie zakładu karnego w celu poprawy zdrowia. Za niepowrócenie do więzienia w wyznaczonym terminie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Aneta B. odbywała karę 25 lat za współudział w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem. Podczas nielegalnego pobytu na wolności miała dopuścić się oszustwa, dlatego prokuratura w Białymstoku wydała za nią kolejny list gończy.

Ukradli kilkadziesiąt tysięcy

Aneta B. i jej wspólnik Dariusz U. zostali skazani za zabójstwo 72-letniej matki ówczesnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Michała Listkiewicza. Do zbrodni doszło w lutym 2002 roku. Sprawcy weszli podstępem do mieszkania ofiary, zadali jej kilkadziesiąt ciosów w głowę i klatkę piersiową. Z mieszkania ukradli kilka tysięcy złotych, za które kupili m.in. narkotyki.

Zabójcy znali swoją ofiarę. Starsza pani pomagała im finansowo, bo Aneta B. - chcąc wyłudzić pieniądze na narkotyki - opowiadała jej o chorym dziecku i nędzy, w której żyją.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24