Polska

Z ubrań zrobili atrapy ciał i poszli się powiesić

Polska

Podwójne samobójstwo więźniów w Goleniowie
TVN24Podwójne samobójstwo więźniów w Goleniowie

Kilka minut przed godziną 7 rano w zakładzie karnym w Goleniowie znaleziono ciała dwóch więźniów. Powiesili się w nocy w tzw. kąciku sanitarnym. - Dobrze się do tego przygotowali. Z własnych ubrań zrobili pod kocami atrapy ciał ludzkich. Strażnik myślał, że śpią - mówi TVN24 rzecznik Służby Więziennej Luiza Sałapa.

Obaj skazani byli w podobnym wieku (jeden miał 50, drugi 51 lat) i odsiadywali wyroki za niemal identyczne przestępstwa. - W jednym i drugim przypadku chodziło o wykorzystanie seksualne własnych córek. Różnica polegała na tym, że córka pierwszego ze skazanych nie miała 15 lat. W grę wchodziły również pobicia i gwałty - zaznaczyła Luiza Sałapa.

Rzecznik podkreśliła, że jeden ze skazanych odbywał karę pięciu, a drugi ośmiu lat więzienia. Jeden ze skazanych o wyroku dowiedział się w piątek. W obu przypadkach wyroki nie były prawomocne.

Przygotowywali się

Mężczyźni w jednej celi przebywali od dwóch miesięcy. Powiesili się w tzw. kąciku sanitarnym, gdzie nie docierają kamery. Wcześniej jednak postarali się oto, by strażnik nie nabrał żadnych podejrzeń.

- Przygotowywali do tego samobójstwa. Ta cela była bowiem dodatkowo kontrolowana w porze nocnej kilka razy przez wizjer (oddziałowy w nocy nie ma kluczy do cel - red.). Skazani z własnych ubrań zrobili jednak pod kocami atrapy ciał ludzkich. Strażnik myślał, że śpią - relacjonowała Sałapa.

Na miejscu jest już komisja składająca się z funkcjonariuszy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie. Od rana sprawę bada już prokuratura.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości