Z Pałacu Prezydenckiego zniknął obraz. Zawiadomienie do prokuratury

Marcin Białek/CC BY-SA 3.0Kancelaria Prezydenta składa zawiadomienie do prokuratury

Za kadencji Bronisława Komorowskiego z Pałacu Prezydenckiego zaginął obraz "Gęsiarka" autorstwa Romana Kochanowskiego. Miał zostać sprzedany na aukcji za 10 tys. zł. Kancelaria Andrzeja Dudy postanowiła, że złoży dzisiaj zawiadomienie do prokuratury.

Były szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski przyznał w rozmowie z RMF FM, że obraz zniknął jeszcze za czasów Bronisława Komorowskiego. O jego braku Kancelaria dowiedziała się podczas inwentaryzacji w marcu. Były minister tłumaczył, że nie powiadomił wówczas prokuratury, ponieważ liczył, że zaginiony obraz się znajdzie. Dodał, że już wcześniej różne obrazy w Pałacu ginęły, ale się odnajdywały.

- Strasznie jest mi z tego powodu nieprzyjemnie, bo to za naszych czasów zniknęło. Boję się, że zostało ukradzione i to jest smutny fakt – przyznał.

Sprzedany na aukcji?

Jak podaje rozgłośnia, z informacji obecnego kierownictwa Kancelarii Prezydenta wynika, że oprócz „Gęsiarki” zaginął także jeszcze jeden obraz i jedna statuetka. Jak poinformował w sobotę portal niezalezna.pl, obraz autorstwa Romana Kochanowskiego został wystawiony na aukcji 10 czerwca i został sprzedany za 10 tys. zł. Na licytację miała go wystawić osoba prywatna.

Obecna Kancelaria Prezydenta poinformowała, że składa dziś w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Autor: js/ja / Źródło: rmf24, niezależna.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Białek/CC BY-SA 3.0

Pozostałe wiadomości