Polska

Wyrzucili psa przez okno

Polska

TVN24Policja zatrzymała pijanych imprezowiczów, którzy wyrzucili psa przez okno

Podczas zakrapianej alkoholem imprezy w jednym z krakowskich mieszkań, jej uczestnicy wyrzucili z trzeciego piętra przez okno psa. Ciężko ranne zwierzę trafiło do kliniki weterynaryjnej, na razie jednak nie wiadomo czy przeżyje. Policja zatrzymała pięć osób.

Pierwsze sygnały na temat tego barbarzyńskiego zachowania dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24. Następnie policja potwierdziła te informacje.

Impreza zakończona na komisariacie

Krakowscy funkcjonariusze w nocy odebrali telefon od mieszkańca krakowskiego Podgórza, który zawiadomił, że pod jednym z bloków w tej dzielnicy leży ranny pies. Po przybyciu, informacje zebrane na miejscu zaprowadziły policjantów do mieszkania na trzecim piętrze. Tam odbywała się impreza mocno zakrapiana alkoholem. Wszyscy uczestnicy zostali zatrzymani.

Wśród zatrzymanych są trzej mężczyźni w wieku 31, 33 i 38 lat oraz dwie kobiety w wieku 21 i 22 lata. Wszyscy byli pijani. Dlatego przesłuchani zostaną dopiero, jak wytrzeźwieją. Wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych jest osoba, która wyrzuciła przez okno psa.

Pies może nie przeżyć

Tymczasem rannego psa przewieziono do Kliniki Weterynarii w Krakowie, gdzie został zbadany. Lekarz nie stwierdził obrażeń świadczących o wcześniejszym biciu zwierzęcia. Jednocześnie ocenił, że obrażenia doznane w wyniku wyrzucenia przez okno są na tyle poważne, że pies może nie przeżyć.

Sprawcy grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: Kontakt TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości