Polska

Wyprostowali dom o 56 cm. "Czuję się nieswojo"

Polska

Aktualizacja:
Dom był pochylony o 56 cm
TVN24Dom był pochylony o 56 cm

Niecodzienna operacja budowlana miała miejsce w czwartek w Katowicach. Ekipa remontowa przywróciła do pionu pochylony aż o pół metra dom jednorodzinny. Do jego uszkodzenia doszło w wyniku eksploatacji górniczej.

Przygotowanie do całego procesu trwało kilka tygodni. - Budynek zostanie przywrócony do pionu za pomocą siłowników hydraulicznych. Wcześniej trzeba było przygotować projekt działań i opasać dom stalową opaską - tłumaczył wiceszef firmy wykonującej roboty Krzysztof Kozak.

Codzienne kłopoty

Jego zdaniem pochylony budynek może powodować wiele komplikacji w codziennym życiu mieszkańców. Jednak zaraz po końcu robót lokatorzy też mogą czuć się nieswojo. - Pierwsze dni po naprawie mogą być niekomfortowe dla mieszkańców, których błędnik przyzwyczaił się do innego położenia domu - stwierdził Kozak.

Jego prognozy potwierdza mieszkaniec naprawionego w czwartek budynku. - Jak wróciłem do domu, to rzeczywiście źle się poczułem, zbierało mi się na wymioty - przekonywał zaraz po zakończeniu remontu domu Krzysztof Strykowski.

W najbliższych dniach odbędzie się prostowanie kolejnych budynków w okolicy.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości