Siedmioro nastolatków poszkodowanych w wypadku busa

TVN24

TVN24Wypadek busa w Katowicach

Siedmioro nastolatków oraz ich opiekunka zostało niegroźnie poturbowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w Murckach, dzielnicy Katowic. Bus, którym podróżowały dzieci, czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Volkswagen Caddy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego Volkswagena Craftera, którym podróżowały dzieci - podały katowickie służby ratownicze.

Nie dostosował prędkości

Busem podróżowało 16 dzieci w wieku 14-15 lat z dwiema opiekunkami. Wszystko wskazuje na to, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a jedynie potłuczenia. Poturbowani uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Kołodzieja, na leśnym odcinku drogi łączącej dwie dzielnice Katowic - Murcki i Kostuchnę. Kierowca Volkswagena prawdopodobnie na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, doprowadzając do zderzenia z busem. Okoliczności wypadku ustala policja. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Po zderzeniu droga została zablokowana w obu kierunkach. W akcji usuwania skutków wypadku uczestniczyło kilka jednostek straży pożarnej z Katowic oraz pobliskich Tychów.

Autor: md/mnd/tr / Źródło: PAP/TVN24