Pięć pojazdów, w tym autobus z dziećmi. Trzy ofiary śmiertelne wypadku

Polska

Aktualizacja:
Wypadek w miejscowości Kabikiejmytvn24
wideo 2/4

Pięć pojazdów, w tym autobus przewożący dzieci, uczestniczyło w wypadku w miejscowości Kabikiejmy pomiędzy Olsztynem a Dobrym Miastem. Trzy osoby zginęły. Jedenaścioro dzieci uczestniczących w wypadku zostało już wypisanych ze szpitala.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 51. Pierwsze informacje przekazywane przez straż pożarną mówiły o trzech pojazdach, które brały udział w zderzeniu. W środę po południu olsztyńska policja wyjaśniła jednak, że było to aż pięć pojazdów.

Izabela Kołpakowska z olsztyńskiej policji powiedziała w rozmowie z TVN24, że były to trzy samochody osobowe, bus oraz autobus.

Autobusem jechało 32 dzieci. Na obserwację do szpitala trafiło 11 dzieci z niewielkimi obrażeniami, wszystkie zostały już wypisane do domu. Trzy ofiary śmiertelne to dwaj kierowcy i pasażerka samochodu osobowego - dodała Kołpakowska.

Sławomir Filipowicz z olsztyńskiej straży pożarnej podał, że autokarem jechało 32 dzieci wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Dzieci w wieku 7-12 lat wracały z pływalni w Dobrym Mieście do Olsztyna.

- Wszystkie dzieci uczestniczące w wypadku otrzymały od nas misie ratownicze i zostały zaopatrzone w koce termiczne - zapewnił Filipowicz. Dzieci, którym nic się nie stało, już trafiły do Olsztyna.

Policja nie podaje przyczyny zdarzenia. Droga będzie zablokowana prawdopodobnie do środowego wieczora. Objazd wyznaczono drogą serwisową biegnącą wzdłuż drogi krajowej nr 51.

W wypadku na krajowej "51" zgineły trzy osobytvn24

Autor: js, akw/adso / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24