TVN24 | Polska

Wynton Marsalis w "Rozmowach na 20-lecie". Oglądaj w TVN24 i TVN24 GO

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Wynton Marsalis w "Rozmowach na 20-lecie". Oglądaj w TVN24 i TVN24 GOTVN24
wideo 2/5
TVN24Wynton Marsalis w "Rozmowach na 20-lecie". Oglądaj w TVN24 i TVN24 GO

Z okazji 20-lecia stacji na antenie TVN24 kontynuujemy cykl rozmów z wybitnymi postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Gościem drugiego odcinka będzie amerykański muzyk jazzowy, kompozytor, a równocześnie aktywista na rzecz edukacji i praw człowieka - Wynton Marsalis. Program "Rozmowy na 20-lecie" poprowadzi Piotr Kraśko, a będzie go można zobaczyć w najbliższy piątek, 9 lipca, o godzinie 20:30 w TVN24 i TVN24 GO.

Do cyklu "Rozmowy na 20-lecie" zapraszamy wielkie osobowości światowej polityki, kultury, nauki i sportu, które rzadko udzielają wywiadów. Wspólnie zastanowimy się, z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny świat, co się zmieniło w Polsce i na świecie od czasu, kiedy telewizja TVN24 zaczęła nadawanie. Gdzie dziś jesteśmy i dokąd zmierzamy jako ludzie, jako społeczeństwa, państwa, jako wspólnota europejska i wreszcie, patrząc globalnie, jako świat. Jubileusz 20-lecia TVN24 to okazja, żeby się zatrzymać i spojrzeć na bieżące sprawy i wyzwania z innej perspektywy i w szerszym kontekście.

Rozmowa Piotra Kraśki z Wyntonem Marsalisem w najbliższy piątekTVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W drugim odcinku cyklu gościem będzie jedna z najwybitniejszych postaci jazzu na świecie, a równocześnie aktywista na rzecz edukacji i praw człowieka – amerykański trębacz Wynton Marsalis, który swoimi spostrzeżeniami na temat m.in. demokracji, pandemii Covid-19 i ruchu #BlackLivesMatter dzieli się z Piotrem Kraśką. Ten wielokrotnie uhonorowany nagrodą Grammy kompozytor, wyróżniany był zarówno za muzykę jazzową, jak i klasyczną. Prywatnie przyjaźni się z dwoma byłymi amerykańskimi prezydentami – Barackiem Obamą i Billem Clintonem.

W tym roku Wynton Marsalis po 27-latach wrócił do Bielska-Białej, gdzie w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa zaprezentował na żywo swoją płytę poświęconej demokracji "The Democracy! Suite". To tam spotkał się z Piotrem Kraśką, któremu w rozmowie zdradził dlaczego jazz to idealna metafora demokracji oraz w jakim celu uczy swoich studentów na zajęciach jazzowych o amerykańskiej konstytucji. Ikona światowego jazzu mówi również o symbolach, które powinniśmy naśladować i ich zmianie, pomnikach, które powinny zostać usunięte, oraz amerykańskiej duszy z początku XXI wieku.

Rozmowa Piotra Kraśki z Wyntonem Marsalisem w najbliższy piątek, 9 lipca, o godz. 20.30 w TVN24 i TVN24 GO.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości