Wyłudzili dwa porsche i kredyt. Wpadli

TVN24

Aktualizacja:
shc.huGrupa wyłudziła m

Lubelscy policjanci zatrzymali w czwartek trzy osoby podejrzane o wyłudzenie luksusowych samochodów. Według informacji funkcjonariuszy, oszuści wyłudzili także kredyt.

Jak informuje lubelska policja, w ręce funkcjonariuszy wpadły trzy osoby: 32-letni mieszkaniec Ryk, 44-letnia mieszkanka Lublina i 30-latek bez stałego adresu zameldowania.

Według ustaleń śledczych grupa ta zarejestrowała działalność gospodarczą, bazującą na windykacji długów. W rzeczywistości nie prowadziła tej działalności, a fałszowała dokumentację przychodów firmy. Rzekome uzyskiwane przez nią dochody były podstawą do ubiegania się o kredyty.

- W ten sposób w dwóch placówkach bankowych w Lublinie uzyskali kredyt na działalność firmy oraz na podstawie umów leasingowych dwa samochody porsche o wartości 480 tys. każdy, a następnie auta te ukryli. Łączna wartość wyłudzeń to ok. 1,5 mln zł - powiedział Andrzej Fijołek z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Lublinie.

W trakcie przeszukania mieszkań podejrzanych policjanci znaleźli dokumenty sugerujące, że wyłudzeń mogło być więcej. Policja określa sprawę jako rozwojową.

Zatrzymana trójka została doprowadzona do prokuratury. Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Źródło: PAP