TVN24 | Polska

CBŚP rozbiło międzynarodową grupę przestępczą. Zatrzymano 19 osób

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
tvn24.pl
CBŚP rozbiła międzynarodową grupę przestępczą. Zatrzymano 19 osób
CBŚP rozbiła międzynarodową grupę przestępczą. Zatrzymano 19 osóbCBŚP
wideo 2/4
CBŚPCBŚP rozbiła międzynarodową grupę przestępczą. Zatrzymano 19 osób

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy ze służbami słowackimi i czeskimi zatrzymali 19 osób zaangażowanych w przestępczość akcyzową. Zlikwidowano trzy linie do produkcji i przejęto pięć milionów papierosów. Wspólne działania służb były tematem konferencji prasowej zorganizowanej w Bratysławie.

Wrocławskie CBŚP prowadzi śledztwo dotyczące działalności międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. W sprawie powołano międzynarodowy zespół śledczy, w skład którego weszły organy ścigania z Polski, Słowacji i Czech.

W czwartek w Bratysławie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Dyrekcję Finansową Republiki Słowackiej. Poinformowano na niej o szczegółach akcji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Służby rozbiły międzynarodową grupę przestępczącbsp.policja.pl
Służby rozbiły międzynarodową grupę przestępczącbsp.policja.pl

Zatrzymania, zarzuty za udział w grupie przestępczej

Zebrany materiał dowodowy umożliwił służbom przeprowadzenie wspólnej akcji we wrześniu 2021 roku, w wyniku której na terenie Słowacji zlikwidowano trzy linie produkcyjne służące do wytwarzania papierosów. W Polsce z kolei służby zlokalizowały magazyny, wewnątrz których znajdowały się komponenty do produkcji wyrobów tytoniowych i gotowe papierosy. W ramach działań łącznie służby przejęły ponad pięć milionów sztuk nielegalnych papierosów z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych zagranicznych marek tytoniowych.

W ramach tej akcji w Polsce zatrzymano dziewięciu obywateli polskich, a na Słowacji i w Czechach po pięć osób podejrzanych. Łącznie zatrzymano 19 osób, a wobec siedmiu zastosowano areszt tymczasowy - wobec pięciu w Polsce i dwóch na Słowacji.

Zatrzymanym po polskiej stronie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przestępstw karno-skarbowych. Podejrzanym na terenie Słowacji i Czech grozi odpowiedzialność karna i skarbowa zgodnie z miejscowym prawem.

Autor:mart//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: cbsp.policja.pl

Pozostałe wiadomości