TVN24 | Polska

Wydłuża się czas oczekiwania na wyjazd z Polski przez przejścia graniczne z Białorusią

TVN24 | Polska

Autor:
asty/ams
Źródło:
PAP
Kolejka tirów przed przejściem granicznym w Koroszczynie
Kolejka tirów przed przejściem granicznym w KoroszczynieTVN24
wideo 2/2
TVN24Kolejka tirów przed przejściem granicznym w Koroszczynie

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie informuje, że wzrasta czas oczekiwania na wyjazd z Polski przez przejście z Białorusią w Koroszczynie (województwo lubelskie). Michał Deruś poinformował, że w środę rano trzeba było czekać około 4 godziny, a wieczorem nawet 10 godzin. Utrzymuje się 24-godzinny czas oczekiwania na odprawę kierowców ciężarówek na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach (województwo podlaskie).

Jak przekazał rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, w ciągu ostatnich 12 godzin na wyjeździe z Polski przez przejście w Koroszczynie odprawiono 544 pojazdów ciężarowych. - Aktualnie na wyjazd z Polski oczekuje 450 ciężarówek, co oznacza 10 godzin oczekiwania – poinformował.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Natomiast na wjeździe do Polski po białoruskiej stronie granicy oczekuje około 400 pojazdów. Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosi 12 godzin. W ciągu ostatnich 12 godzin na wjeździe z Polski odprawiono 388 samochodów.

Kolejka tirów przed przejściem granicznym w KoroszczynieTVN24

Utrzymuje się doba oczekiwania na odprawę ciężarówek w Bobrownikach

Utrzymuje się 24-godzinny czas oczekiwania na odprawę kierowców ciężarówek na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie) - poinformowała w środę wieczorem KAS. Taki czas oczekiwania utrzymuje się od rana, jak poinformowała KAS, w kolejce stoi ok. pół tysiąca ciężarówek. W ciągu 12-godzinnej dziennej zmiany odprawiono 307 tirów wyjeżdżających z Polski. Bobrowniki to obecnie jedyne w Podlaskiem przejście graniczne z Białorusią obsługujące drogowy ruch towarowy. W związku z długą kolejką przed minionym weekendem ponownie wprowadzono strefę buforową, by usprawnić ruch na drodze do przejścia granicznego w Bobrownikach. Rozpoczynała się ona przed Waliłami Stacją.

Ostrzeżenie o utworzeniu tej strefy zniknęło w środę z Regionalnego Systemu Ostrzegania, co oznacza, że kolejka nie jest już tak długa, by musiała być dzielona.

Kryzys na granicy z Białorusią

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy (województwo podlaskie). "Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała Straż Graniczna w komunikacie.

Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Autor:asty/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości