Polska

Wybrano Blog Roku

Polska

"Zimno" Blogiem Roku
TVN24"Zimno" Blogiem Roku

Konkurs Blog Roku rozstrzygnięty. W opinii internautów i jury, najciekawszą stroną 2009 roku było zimno.blog.pl, które bynajmniej o zimnie nie traktuje. Kolejne miejsca zajął pamiętnik chorej na raka Pauli Pruskiej oraz poświęcona reklamie hatalska.com.

"Pięcioro pierwszoplanowych bohaterów i ich zmagania z rzeczywistością - systematycznie od lipca 2002, z rozmyślnym i zamierzonym podobieństwem do zdarzeń i osób" - czytamy w opisie blogu zimno.blog.pl na stronie konkursu.

Krótkie historyjki na stronie ukazują się już od 2002 roku, w tej chwili jest ich 1871. I cieszą się dużym powodzeniem, stąd Nagroda Główna Blog Roku 2009, a wcześniej zwycięstwo w kategorii Blogi Literackie. - Bardzo dziękuję przede wszystkim moim dzieciom za inspiracje do pisania tego bloga. I to nieświadome inspiracje - na gali wręczenia nagród powiedziała autorka bloga Małgorzata Łukowiak.

Osobiście o chorobie i o reklamach

Wyróżnienia główne otrzymały blogi skrajnie różne. "Paula i Pan Śmieciuch" pod adresem paulapruska.blogspot.com to dziennik dziewczyny walczącej z rakiem. - Nigdy nie pomyślałam, że mój blog wzbudzi takie zainteresowanie, więc to bardzo miłe. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom, które głosowały na mnie - powiedziała autorka po odebraniu nagrody.

Hatalska.com - drugi laureat Wyróżnienia Głównego - to z kolei osobisty serwis branżowy - poświęcony polecanym przez autorkę reklamom (wcześniej zwycięzca kategorii Profesjonalne).

Konkurs Blog Roku, organizowany przez Onet.pl, odbywał się już po raz piąty. Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 6 tys. blogów.

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości