Polska

Nowoczesna wybrała nowy zarząd

Polska

[object Object]
W zarządzie Nowoczesnej znalazł się między innymi Ryszard Petru i Kamila Gasiuk- Pihowicztvn24
wideo 2/6

Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz weszli do nowo wybranego zarządu Nowoczesnej - ogłosiła w sobotę przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer. Zapowiedziała, że w styczniu zostaną wybrani wiceprzewodniczący partii.

- Nowoczesna wybrała swój zarząd (...). Między innymi do zarządu wszedł Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz - poinformowała Lubnauer.

- W styczniu spotkamy się na spotkaniu, na którym będziemy konstytuować zarząd, czyli wybierzemy wiceprzewodniczących. Będę chciała, żeby każdy dostał zadania zgodnie z tym, co chciałby robić i co mógłby robić dla Nowoczesnej. Uważam, że to jest bardzo ważne, że mamy już dobrze funkcjonujący - mam nadzieję - zarząd, który jest w stanie przez najbliższe cztery lata pracować dla Nowoczesnej - mówiła.

- Jest to zarząd, który jest wybrany spośród różnych środowisk Nowoczesnej. Jest to zarząd, który - myślę, że - dobrze reprezentuje wszystkich "nowoczesnych" - dodała.

Ubiegało się kilkunastu członków

Lubnauer wyjaśniła, że Rada Krajowa podejmuje różne uchwały, w tym uchwały dotyczące gospodarki i podejścia Nowoczesnej do tego, co Prawo i Sprawiedliwość robi z gospodarką, a także uchwały dotyczące działań Nowoczesnej mające charakter strategiczny.

Były przewodniczący Nowoczesnej, Ryszard Petru, wyjaśnił, że w uchwale "gospodarczej", która została przyjęta wszystkimi głosami, zwrócono uwagę na "nieodpowiedzialną politykę rządu, która była prowadzona przez ostatnie dwa lata".

O miejsce w zarządzie ubiegało się 19 polityków Nowoczesnej. Byli to: Jacek Bury, Barbara Dolniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Tadeusz Grabarek, Katarzyna Kalinowska, Ewa Lieder, Jerzy Meysztowicz, Piotr Misiło, Mirosław Pampuch, Ryszard Petru, Sławomir Potapowicz, Paweł Pudłowski, Monika Rosa, Mateusz Sabat, Joanna Scheuring-Wielgus, Anna Skiba, Adam Szłapka, Witold Zembaczyński, Jolanta Zjawińska.

Nowy zarząd Nowoczesnej, oprócz przewodniczącej partii, ma 15 członków.

Autor: JZ//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Leszek Szymański

Pozostałe wiadomości