Dwie konferencje, dwoje polityków, dwie wypowiedzi i taka sama wpadka

Autor:
akr,
momo/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Aleksandra Dulkiewicz pomyliła Rzeszów z Wrocławiem
Aleksandra Dulkiewicz pomyliła Rzeszów z Wrocławiem
wideo 2/9
Aleksandra Dulkiewicz pomyliła Rzeszów z Wrocławiem

Kiedy we wtorek prezydent Gdańska udzielała poparcia kandydatowi na prezydenta Rzeszowa, pomyliła to miasto ze stolicą Dolnego Śląska. Takie samo przejęzyczenie przytrafiło się dzień wcześniej Borysowi Budce, który nazwał Rzeszów Wrocławiem.

Prezydenci Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Sopotu Jacek Karnowski poparli we wtorek kandydaturę Konrada Fijołka - wspieraną m.in. przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 - w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Identyczna pomyłka Dulkiewicz i Budki

Dulkiewicz w trakcie swojego wystąpienia pomyliła Rzeszów z Wrocławiem. - Takie rzeczy, które robicie we Wrocławiu - czytaj Urban Lab, chyba ukochane dziecko radnego Fijołka - też jest dobrym doświadczeniem, które zawozimy do nas na Pomorze – mówiła prezydent Gdańska.

ZOBACZ CAŁĄ WYPOWIEDŹ PREZYDENT GDAŃSKA:

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz pomyliła Rzeszów z Wrocławiem
Prezyden Gdańska Aleksandra Dulkiewicz pomyliła Rzeszów z Wrocławiem TVN24

Taką samą pomyłkę popełnił dzień wcześniej lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka. - Zróbmy wszystko, bez względu na to, czy wybory odbędą się 9 maja, tak jak powinny, czy 13, żeby obywatelski kandydat, Konrad Fiołek, wygrał w pierwszej turze. Żeby Wrocław przestał być eksperymentem na żywej tkance, polem bitwy pomiędzy Kaczyńskim a Ziobro – mówił Budka na Podkarpaciu.

Budka pomylił Rzeszów ze stolicą Dolnego Śląska. "Zróbmy wszystko, żeby Wrocław przestał być eksperymentem na żywej tkance"
Budka pomylił Rzeszów ze stolicą Dolnego Śląska. "Zróbmy wszystko, żeby Wrocław przestał być eksperymentem na żywej tkance"TVN24

Wybory w Rzeszowie

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał we wtorek po południu, że tego dnia premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie terminu wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach na 13 czerwca. Początkowo rzeszowskie wybory miały się odbyć 9 maja, ale Główny Inspektorat Sanitarny zarekomendował w ubiegłym tygodniu, żeby zostały one przełożone na drugą dekadę czerwca. "Należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań" – wyjaśniał GIS.

Oprócz Fijołka w wyborach wystartują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Autor:akr, momo/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości