Polska

PiS i PO na wakacjach. Wybory za dwa miesiące, a w terenie tylko Ewa Kopacz

Polska

Platforma na urlopie. Kopacz ciągnie lokomotywę
tvn24Platforma na urlopie. Kopacz ciągnie lokomotywę

Szydłobus praży się w słońcu, a kandydatki na premiera na horyzoncie nie widać. Z urlopu korzysta jednak nie tylko ona, ale też posłowie Platformy Obywatelskiej. Wydaje się, że jedyną aktywną osobą w walce o wynik w jesiennych wyborach jest premier Ewa Kopacz. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Marcin Mastalerek, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, mówi, że Beata Szydło "jest na krótkim odpoczynku w domu", ale szybko wróci do pracy. Równocześnie dodaje, że nie było jeszcze w partii zebrania kierownictwa, które miałoby ustalić kolejność na listach wyborczych w kraju.

Kopacz pracuje na całą partię

Stanisław Żelichowski z PSL z przekąsem stwierdza, że obecnie mamy więc do czynienia "z odwrotnością kampanii prezydenckiej". Nie ma jednak wątpliwości, że tak samo jak PiS, pola ustępuje też Platforma Obywatelska.

- My nie mamy urlopów, my pracujemy. Każdego dnia - przekonuje Ireneusz Raś. Jednak zapytana o szczegóły rzeczniczka sztabu Joanna Mucha ma krótką odpowiedź: posłanka jest na urlopie jeszcze przez tydzień i nie udzieli w tej kwestii żadnych informacji.

W "terenie" nie widać właściwie nikogo poza premier Ewą Kopacz.

Poseł PO Mariusz Witczak przyznaje, że w PO praca wre, ale jako przykład działań podaje... tylko szefową rządu, która "pracuje po 14-16 godzin" na dobę.

"Urlop"

TVN24 próbowała się dowiedzieć, jak ci najbardziej znani posłowie PO oceniają dźwiganie całej kampanii wyborczej na barkach jednej tylko Ewy Kopacz. Tomasz Tomczykiewicz odpisał tylko jedno słowo: "urlop". Sławomir Neumann - też, dodając, że wróci do pracy za tydzień. Podobnie Robert Tyszkiewicz, Tomasz Lenz i Rafał Grupiński.

Jesienią okaże się, komu te nieobecności lepiej posłużyły.

Autor: adso/kka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości