Iga Świątek o udziale w wyborach: to obywatelski obowiązek

Autor:
momo
Źródło:
TVN24
Iga Świątek o udziale w wyborach: to obywatelski obowiązek
Iga Świątek o udziale w wyborach: to obywatelski obowiązek TVN24
wideo 2/19
TVN24Iga Świątek o udziale w wyborach: to obywatelski obowiązek

Każdy świadomy Polak powinien głosować i ogromnie do tego zachęcam - oświadczyła w poniedziałek na konferencji prasowej Iga Świątek. Tenisistka powiedziała, że weźmie udział w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nie wyjawiła jednak, na kogo zagłosuje. - Chciałabym, żebym moim tenisem łączyła ludzi - tłumaczyła.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wiceliderka rankingu WTA Iga Świątek była pytana, czy weźmie udział w najbliższych wyborach parlamentarnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: O PLANACH, CELACH I WYBORACH. WYJĄTKOWA KONFERENCJA IGI ŚWIĄTEK

Świątek zapewniła, że weźmie udział w wyborach, jednak nie wyjawiła, na kogo zagłosuje. - Zdążyliście już zauważyć, że raczej pozostaję apolityczna. Chciałabym, żebym moim tenisem łączyła ludzi. Gdybym wypowiedziała się politycznie, albo powiedziała na kogo głosuję, to raczej byłby większy podział w kraju - powiedziała tenisistka.

Według niej udział w wyborach to "obywatelski obowiązek". - Myślę, że każdy świadomy Polak powinien głosować i ogromnie do tego zachęcam - oznajmiła.

Wybory parlamentarne 2023 roku odbędą się 15 października. Polacy wybiorą w nich na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Oprócz wyborów tego dnia odbędzie się także referendum.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości