Powyborczy bilans i rozliczenia w ramach opozycji w "Czarno na białym"

TVN24

Władysław Kosiniak-Kamysz na liście potencjalnych kandydatów w wyborach prezydenckichtvn24
wideo 2/2

W dzisiejszym "Czarno na Białym" w TVN24 powyborczy bilans i rozliczenia w ramach opozycji. Co dalej z Platformą Obywatelską? I czy Lewica postawi na jedność? W reportażach także o przyszłorocznych wyborach prezydenckich i walce o fotel marszałka Senatu. Zapraszamy o godzinie 20.30.

W pierwszym reportażu pytania o przywództwo w Platformie Obywatelskiej i rozliczenia po kolejnych przegranych wyborach. Kto jest odpowiedzialny za ten wynik wyborczy i czy Grzegorz Schetyna poda się do dymisji? Między innymi o to samego zainteresowanego pytał Arkadiusz Wierzuk.

Zupełnie inne nastroje i inne pytania padają w obozie Lewicy, która po latach wraca do Sejmu i wprowadza do niego 49 posłów. Partie, które dokonały tego razem w wyborach, stają teraz przed kluczowymi decyzjami: czy będą dalej razem, czy osobno. Liderów lewicy o ich przyszłość w Sejmie pytał Marcin Gutowski.

W programie także o giełdzie potencjalnych kandydatów w wyborach prezydenckich. Pojawia się tam nazwisko Władysława Kosiniaka-Kamysza. To niewątpliwie efekt wyniku ludowców, jaki po ostatnich wyborach uznany został za sukces prezesa PSL. Rozmawiała z nim Magdalena Gwóźdź.

Przyszłość Lewicy w Sejmietvn24

W czwartym materiale o walce o kluczowe - jak się teraz wydaje - stanowisko w parlamencie, czyli o fotel marszałka Senatu, w którym opozycja wraz z senatorami niezależnymi mają większość. Wśród kandydatów na marszałka wymieniani są Bogdan Borusewicz, Marek Borowski, Krzysztof Brejza czy Jan Filip Libicki. Rozmowy trwają, ale ich wynik nie jest oczywisty. Pokaże to Juliusz Kaszyński.

Więcej w "Czarno na białym". Zapraszamy o godzinie 20.30.

Autor: akw / Źródło: tvn24

Raporty: