Polska

Liderzy list Koalicji Obywatelskiej. Najlepsza Kidawa-Błońska, Schetyna dopiero siódmy

Polska

PKW podała dane z prawie 99,5 procent obwodowych komisji wyborczych
PKW podała dane z prawie 99,5 procent obwodowych komisji wyborczychtvn24
wideo 2/23

Najwięcej głosów z list Koalicji Obywatelskiej zdobyła Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą zagłosowało 416 030 osób - wynika z danych przez Państwową Komisję Wyborczą. Na kolejnych miejscach znaleźli się Borys Budka i Barbara Nowacka.

W niedzielę odbyły się wybory parlamentarne. Według niepełnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, wybory parlamentarne w skali kraju wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, a kolejne SLD, PSL i Konfederacja. Frekwencja w wyborach przekroczyła 60 procent.

PIERWSZY DZIEŃ PO WYBORACH. RELACJA W TVN24.PL >

Kidawa-Błońska liderką

Według danych opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, najlepszy wynik w skali kraju z list Koalicji Obywatelskiej zdobyła Małgorzata Kidawa-Błońska, która startowała z pierwszego miejsca w okręgu warszawskim i zdobyła w sumie 416 030 głosów (z czego 86 222 głosów pochodzi z obwodów zagranicznych).

Na drugim miejscu uplasowała się "jedynka" w okręgu śląskim - wiceprzewodniczący partii Borys Budka, na którego oddało głos 99 550 osób. Trzecie miejsce zajęła Barbara Nowacka. Liderka ugrupowania Inicjatywa Polska otrzymała 88 833 głosy.

Tuż poza podium znalazł się Sławomir Nitras z wynikiem 78 513 głosów. Polityk startował z okręgu szczecińskiego.

Siódmy wynik Schetyny

Następni w kolejności są: startujący z okręgu krakowskiego Paweł Kowal (76 720 głosów), startująca z okręgu poznańskiego Joanna Jaśkowiak (67 822 głosów) oraz Grzegorz Schetyna (66 859 głosów), który kandydował w okręgu wrocławskim.

Ósme miejsce w skali kraju zajął Jan Grabiec, startujący z okręgu 20 obejmującego część Mazowsza (63 451 głosów), a dziewiąte - Jarosław Wałęsa (61 805 głosów), który startował z okręgu gdańskiego z drugiego miejsca.

Autor: js//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Supernak, Radek Pietruszka/PAP/EPA Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości