Gowin: musimy wyciągnąć wnioski z tego, że ponad połowa Polaków zagłosowała na opozycję

Polska

Sondażowe wyniki wyborów: PiS nadal będzie rządzićtvn24
wideo 2/35

Wstępne sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych politycy komentowali w mediach społecznościowych. "W ramach Zjednoczonej Prawicy musimy wyciągnąć wnioski, dlaczego mimo znakomitego wzrostu gospodarczego i najszerszych w Unii Europejskiej programów społecznych ponad połowa Polaków zagłosowała na partie opozycyjne" - napisał wicepremier Jarosław Gowin.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,6 procent głosów, Koalicja Obywatelska - 27,4 procent, SLD - 12,4 procent, PSL - 9,1 procent, a Konfederacja 6,4 procent - wynika z sondażu late poll przeprowadzonego przez IPSOS.

CZYTAJ WIĘCEJ O SONDAŻOWYCH WYNIKACH WYBORÓW >

"Wspaniała postawa wyborców. Dziękuję!"

Wyniki politycy komentują między innymi w mediach społecznościowych.

"Wszystkim Rodakom, którzy dziś wzięli udział w wyborach" podziękował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Gratuluję wszystkim Państwu Posłom i Senatorom, którzy dziś zdobyli mandaty, przy wysokiej frekwencji. To ważne! Wspaniała postawa Wyborców. Dziękuję!" - dodał.

Gowin: musimy wyciągnąć wnioski, dlaczego ponad połowa Polaków zagłosowała na opozycję

Wicepremier Jarosław Gowin podziękował wyborcom PiS i napisał, że przyszła pora, aby "zacząć zasypywać podziały".

"A my, w ramach Zjednoczonej Prawicy, musimy wyciągnąć wnioski, dlaczego mimo znakomitego wzrostu gospodarczego i najszerszych w UE programów społecznych ponad połowa Polaków zagłosowała na partie opozycyjne" - dodał wicepremier.

"Współpracujmy, a na pewno nam się uda!"

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, podziękowała "wszystkim, którzy uwierzyli w siłę swojego głosu i wzięli udział w wyborach".

"Dziękuję za każdy głos na Koalicję Obywatelską. Musimy wziąć odpowiedzialność za odbudowę wspólnoty w Polsce. To nasze zadanie na najbliższy czas. Współpracujmy, a na pewno nam się uda!" - napisała.

"Wracamy do Sejmu!"

Lewica zamieściła na Twitterze zdjęcie ze sztabu wyborczego z podpisem: "Wracamy do Sejmu! Dziękujemy Wam z każdy głos!".

"Kochani, dziękuję"

Krótko i zwięźle sondażowe wyniki skomentował Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

"Kochani, dziękuję" - napisał.

Bosak: zmowa przełamana

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, napisał: "Według prognoz wchodzimy do Sejmu! Zmowa mediów, kartelu partii okrągłostołowych i międzynarodowych ośrodków nacisku przełamana!".

Autor: ads//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: twitter, tvn24.pl

Raporty: