Czarzasty do Ziobry: Niech pan spojrzy w moje oczy. Stanie pan przed Trybunałem Stanu

Polska

Aktualizacja:
Włodzimierz Czarzasty część swojego wystąpienia poświęcił Zbigniewowi Ziobrotvn24
wideo 2/36

Panie Ziobro, jest pan świństwogenny - powiedział podczas sobotniej konwencji lewicy lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Zapowiedział, że gdy lewica dojdzie do władzy, szef Ministerstwa Sprawiedliwości stanie przed Trybunałem Stanu. - Niech pan spojrzy w moje oczy. Stanie pan przed Trybunałem Stanu - podkreślał.

Włodzimierz Czarzasty część swojego wystąpienia programowego podczas sobotniej konwencji lewicy poświęcił ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

Mówił, że jak lewica dojdzie do władzy, wprowadzi państwo prawa. - Państwo prawa to nie jest państwo Piebiaka i Ziobry - powiedział.

Nawiązał do ostatnich wydarzeń, które stały się powodem dymisji wiceministra sprawiedliwości, sędziego Łukasza Piebiaka. Zorganizowana akcja hejtu wobec sędziów. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL

Przekonywał, że "to nie jest tak, że się sędziowie ze sobą pokłócili". - To nie jest tak, jak mówi pan Ziobro, że to świństwo między jednym, a drugim sędzią - mówił.

Czarzasty mówił też, że po śmierci Barbary Blidy w 2007 roku Ziobro też mówił o świństwie, że tak się zdarzyć nie powinno. - Jak weszli do mnie do domu o szóstej rano, położyli moją żonę i dzieci na podłodze, przystawili pistolet do głowy i powiedzieli: jak się ruszysz to cię zastrzelimy. To nie jest tak panie Ziobro, że to było świństwo - mówił Czarzasty.

- To nie jest wreszcie tak, że kłócą się sędziowie. To jest tak panie Ziobro, że urzędnicy państwowi w tym wiceminister pod pana podlegli podpuszczają na ludzi. Ludzie nieuczciwi są przeciw uczciwym - przekonywał.

- Chciałem panu powiedzieć jedną rzecz (...) te wszystkie świństwa pana oplatają. Panie Ziobro, panie ministrze, czy to nie jest tak, że pan jest świństwogenny - powiedział Czarzasty.

"Stanie pan przed Trybunałem Stanu"

- Chciałem panu obiecać jedną rzecz, my lewica nie jesteśmy z Platformy Obywatelskiej - stanie pan przed Trybunałem Stanu - oświadczył. - Niech pan spojrzy w moje oczy. Stanie pan przed Trybunałem Stanu - dodał szef SLD.

Zaznaczył też, że jeżeli sprawa hejtu wobec sędziów nie zostanie wyjaśniona i nie zostanie powołana komisja śledcza, Ziobro stanie przed Trybunałem Stanu "z premierem Morawieckim".

Zapowiedział też, że lewica zniesie delegacje sędziów do Ministerstwa Sprawiedliwości, bo "sędziowie w Ministerstwie Sprawiedliwości przestają być sprawiedliwi". Mówił również, że niebawem przedstawiony zostanie też "kalendarz przywrócenia praworządności".

Czarzasty: jak lewica dojdzie do władzy, Ziobro stanie przed Trybunałem Stanutvn24

Autor: kb//mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: