Polska

Kukiz: te wybory to decyzja, czy dążymy do suwerenności

Polska

[object Object]
Paweł Kukiz na konwencji w Koziegłowachtvn24
wideo 2/35

Nie możemy zlekceważyć wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ te wybory to decyzja, czy dążymy do suwerenności RP w ramach Unii Europejskiej, czy też sami skazujemy się na grę pozorów w wykonaniu PO-PiS-u, która trwa już od trzech kadencji w Parlamencie Europejskim – powiedział w sobotę Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 podczas regionalnej konwencji wyborczej ugrupowania w Koziegłowach pod Poznaniem podkreślił, że podczas wyborów do PE Polacy zdecydują, czy chcą rzeczywistych reform Unii Europejskiej i rzeczywistej pracy dla dobra każdego narodu w ramach tej wspólnoty, jaki niej samej.

- To są bardzo ważne wybory. Nie możemy ich lekceważyć, szczególnie w tych obecnie bardzo skomplikowanych czasach walki dwóch światów, dwóch światopoglądów: światopoglądu chyba nazbyt progresywnego ze światopoglądem opartym na chrześcijańskiej tradycji, chrześcijańskiej kulturze.

Kukiz zaznaczył, że "bez względu na to, czy jesteśmy osobami wierzącymi czy nie, ale kultura chrześcijańska jest naszym wyznacznikiem, jest nasza schedą, jest nasza drogą". Dodał, że wybory do PE będą istotne nie tylko ze względu na rozkład sił w Europie, ale również są bardzo ważne w kontekście wyborów jesiennych w Polsce. Jak dodał wybory do PE w dużej mierze mogą zdeterminować wynik wyborów parlamentarnych.

Kukiz: nasz plan to Europa równych szans

- Oczywiście nikt z PO-PiS-u tego nie mówi, ale to też można jasno zauważyć, bo przecież cały nacisk kampanii wyborczej tych dwóch molochów jest nakierowany nie na propozycje zmian w ramach Unii Europejskiej, na relacje między państwami, tylko generalnie mówi się o jakichś "piątkach Kaczyńskiego", "dziesiątkach Schetyny", "trzynastkach Biedronia" - mówił lider Kukiz'15.

Kukiz zapewnił, że jego ugrupowanie ma bardzo jasny program.

- To przede wszystkim Europa równych szans. Europa, w której polski i niemiecki rolnik będą dostawali takie same subwencje. To Europa, w której mikroprzedsiębiorca będzie doceniony, będzie miał szansę na rozwój - wyliczał.

Kukiz na trasie przed wyborami

Lider Kukiz’15 przyjechał w sobotę do Koziegłów na Wielkopolską Konwencję Polityczną "Wolna Polska – Wolna Europa" zorganizowaną przez Kukiz'15, Prawicę Rzeczypospolitej i Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny (ECPM).

Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów do PE z wielkopolskiej listy komitetu Kukiz’15. Jedynką tej listy jest europoseł i lider Prawicy Rzeczypospolitej były marszałek Sejmu Marek Jurek.

Jurek w wyborach w 1989 roku, został wybrany do Sejmu w Lesznie. Potem był wybierany jeszcze trzykrotnie. W latach 2005-07 piastował funkcję marszałka Sejmu. Od 2014 roku jest posłem w Parlamencie Europejskim. Został do niego wybrany z listy PiS w okręgu warszawskim. - Obiecujemy solidną prace w parlamencie Europejskim, kontynuację tego co robiłem do tej pory i podejście konkretne, dlatego, że Europa dzisiaj jest u progu zamian. Od Andaluzji po Laponię widzimy wszędzie głębokie ruchy domagające się zmian w Europie - wskazał Jurek.

Do poniedziałku lider Kukiz'15 - w ramach kampanii przed wyborami do europarlamentu - odwiedzi jeszcze Małopolskę, Śląsk i Dolny Śląsk.

Autor: akw//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości