Polska

Kwaśniewski: PiS bardzo precyzyjnie rozegrał wszystkie elementy strachu

Polska

Aleksander Kwaśniewski w specjalnym wydaniu "Kropki nad i"
Aleksander Kwaśniewski w specjalnym wydaniu "Kropki nad i"tvn24
wideo 2/35

PiS-owi trzeba pogratulować. Przeprowadził profesjonalną kampanię, opartą precyzyjnie na tych strachach, które wśród ludzi były - ocenił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Komentował sondażowe wyniki wyborów do europarlamentu.

WYBORY DO EUROPARLAMENTU - WYNIKI SONDAŻOWE

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. PiS zdobyło 42,4 proc. głosów.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 39,1 proc. ankietowanych. Ostatnie miejsce na podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna - partię tę poparło 6,6 proc. badanych.

Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 6,1 proc.

Te ugrupowania będą uczestniczyły w podziale mandatów.

Kwaśniewski: wynik Koalicji to dobry początek i daje nadzieję na przyszłość

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał w "Kropce nad i", że nie jest zaskoczony wynikiem wyborów, bo "jak się czytało sondaże, to mniej więcej ten wynik jest podobny".

- Gdy chodzi o osobiste wrażenie, to oczywiście wolałbym, żeby Koalicja Europejska przekroczyła 40 procent i miała więcej głosów, ale uważam, że ten wynik to dobry początek i daje nadzieję na przyszłość - dodał.

"Rozegrano wszystkie elementy strachu bardzo precyzyjnie"

- PiS-owi trzeba pogratulować. Nie ma wątpliwości, wierzę, że oficjalne wyniki będą podobne do tych sondażowych - powiedział Kwaśniewski.

Ocenił, że partia rządząca przeprowadziła "profesjonalną kampanię, opartą precyzyjnie na tych strachach, które wśród ludzi były".

- Strach przed euro, strach przed LGBT, strach przed roszczeniami żydowskimi. Rozegrano wszystkie elementy strachu bardzo precyzyjnie - wyliczał były prezydent.

Podkreślił, że "ogromna przewaga PiS-u to stopień organizacji, zaplecze finansowe, możliwości logistyczne".

"Europa wybiera". Zobacz specjalny serwis tvn24.pl >

Autor: ads//plw / Źródło: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości